Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Rektör Ayrancı, “Türkiye demek, barış demektir”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. Yıl Dönümü münasebeti ile anma mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajda Ayrancı, “Doğu Akdeniz üzerindeki hain emelleri doğrultusunda bundan yarım asır kadar önce, Türkiye’nin bölgedeki varlığından rahatsız olan Emperyalist güçler tarafından bazı maşa devlet ve örgütler vasıtasıyla Kıbrıs Adası’ndaki kardeşlerimize yapılan zulüm […]
Çankırı Gündemi - 22 Temmuz 2019 09:28 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. Yıl Dönümü münasebeti ile anma mesajı yayınladı.

Yayınlanan mesajda Ayrancı, “Doğu Akdeniz üzerindeki hain emelleri doğrultusunda bundan yarım asır kadar önce, Türkiye’nin bölgedeki varlığından rahatsız olan Emperyalist güçler tarafından bazı maşa devlet ve örgütler vasıtasıyla Kıbrıs Adası’ndaki kardeşlerimize yapılan zulüm ve baskılar sonucu gerçekleştirilmesi zorunlu bir hale gelen, neticesinde ise adaya barış ve huzur getiren “Kıbrıs Barış Harekatı”nın 45’inci yılında, bir kez daha şehitlerimizi ve ahirete irtihal eden gazilerimizi rahmet, hayatta olan gazilerimizi ise minnet ile anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nde yaşayan kardeşlerimizin, 1974’te adaya Türk Ordusu ile gelen barış, huzur ve güven ortamı sonrası, her yıl kutlamakta oldukları “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı”nı kutluyorum.

Son zamanlarda Doğu Akdeniz’de oynanan oyunlar ve cereyan eden gelişmelerle Kıbrıs’ın, dolayısıyla da Doğu Akdeniz’in bizim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha açıkça görmüş olduk. Unutulmamalıdır ki, şu an karşılarında 45 yıl öncesinden kat kat daha güçlü bir Türkiye vardır. O gün, kırmızı çizgilerimizi geçenlere nasıl bir cevap verdiysek bugün de kat ve kat fazlasıyla cevap vereceğimizi tüm dünya bilmelidir. Türkiye demek, barış demektir; nerede zulüm varsa, orada dur diyen bir Türkiye vardır.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 3010 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by