Sumitomo Rubber Ako
24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Rektör Çiftçi ahilik haftası için çalışıyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, bu yıl  34.’sü kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinliklerinde ÇAKÜ tarafından yapılacak faaliyetler, projeler, ortak işbirliği ile yaran kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için devam eden çalışmalar Ticaret Bakanlığı nezdinde desteklenmesi ele alındı. Yapılan […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 31 Mayıs 2021 13:52 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, bu yıl  34.’sü kutlanacak olan Ahilik Haftası etkinliklerinde ÇAKÜ tarafından yapılacak faaliyetler, projeler, ortak işbirliği ile yaran kültürünün tanıtılması ve yaşatılması için devam eden çalışmalar Ticaret Bakanlığı nezdinde desteklenmesi ele alındı.

Yapılan görüşmelerle ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Çiftçi, “Bilindiği üzere ahilik-yaran kültürünün temelinde samimiyet ve insan vardır. Ahilik ve yaranlık bize aslında iyi insan, iyi tacir olmayı öğretir. eğitimciler olarak bizler yetiştirdiğimiz gençlere teorik eğitimin yanında en başta güzel ahlâkın, helâl kazancın önemini anlatmak zorundayız. Ahlâklı bir toplum oluşturmak için gayret göstermeliyiz. Bu anlayış içerisinde olan bir eğitim kurumu ahilik-yaranlık kültürünün yaşatılması, tanıtılması adına Yaran Araştırma Merkezi bulunan bir üniversite olarak sorumluğumuzun bilincindeyiz. Genel Müdür Necmettin Erkan’a kutlamalar ve tanıtım için üniversite olarak hem bilimsel hem de proje bazlı ortak çalışmalarda yer almak istediğimizi beyan ettik.  Kendileriyle bazı ortak çalışmalar, tanıtım organizasyonları ve bilimsel projeler üzerinde mutabık kaldık. Şehrin bilimsel aklı olarak Çankırı’nın gelişimi için her türlü sorumluluğu ve fedakârlığı yapmaya hazırız. Yeni dönemde Yaren Araştırma Merkezi’ni daha işlevsel ve amacına uygun hâlde hizmet vermeye yönelik çalışmalarla aktif hâle getireceğiz.” dedi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Genel Müdür Erkan, “Şehrin üniversitesinin en üst düzeyde şehrin kültür ve değerlerine sahip çıkmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Rektör hocanın kararlı ve heyecanını gördüm. Bunun Çankırı için çok büyük bir avantaj olduğunu söyleyebilirim. Anlattığı projeler bizi de heyecanlandırdı. İnşallah, bunları sürekli diyalog ve iş birliği içerisinde hayata geçireceğiz. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” diyerek ziyaretlerin dolayı Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye teşekkür etti.

Bu haber 1291 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by