Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Rektör Çiftçi’den Fen Fakültesi’ne ziyaret

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin akademik birim ziyaretleri Fen Fakültesi ile devam etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ile Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’ın da katıldığı ziyarette, Rektör Çiftçi Fen Fakültesi’nde görev yapan akademisyenler ile bir toplantı yaptı. Prof. Dr. Harun Çiftçi, yeni dönemde akademisyenlerden beklentilerini, yapmak istedikleri çalışmaları, fiziki, altyapı, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 10 Haziran 2021 10:46 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin akademik birim ziyaretleri Fen Fakültesi ile devam etti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ile Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’ın da katıldığı ziyarette, Rektör Çiftçi Fen Fakültesi’nde görev yapan akademisyenler ile bir toplantı yaptı. Prof. Dr. Harun Çiftçi, yeni dönemde akademisyenlerden beklentilerini, yapmak istedikleri çalışmaları, fiziki, altyapı, bilimsel ve akademik olarak büyüme stratejilerini anlattı ve akademisyenlerin, talep, öneri ve şikâyetlerini dinledi.

Prof. Dr. Harun Çiftçi, yeni dönemde akademisyenlerden beklentilerini, yapmak istedikleri çalışmaları, fiziki, altyapı, bilimsel ve akademik olarak büyüme stratejilerini anlattı ve akademisyenlerin, talep, öneri ve şikâyetlerini dinledi.

Rektör Çiftçi, göreve geldikten sonra üniversitenin genel durumu, ihtiyaçları, geliştirilmesi gereken yönleri, gelişmiş bölümleri, akademik, altyapı ve fiziki durumu ile ilgili genel bir analiz çalışması gerçekleştirdiklerini, gelişim ve yönetim stratejilerini belirlediklerini iyileştirme ve geliştirme anlamında atacakları adımları net şekilde oluşturduklarını bu doğrultuda da durmadan çalıştıklarını söyledi.

Çiftçi, “ İnsan yaşamının daha iyi şartlarda sürdürülebilmesi için sosyal bilimler kadar beşeri ve fen bilimlerinin de çok önemli olduğunu biliyoruz. İnsanlık için bilimsel olarak bir yenilik, yaşamı kolaylaştırıcı bir gelişme olacaksa ve oluyorsa bunu bu bilim dalları yapıyor. Bizim üniversitemizde de baktığımızda en fazla akademik ve bilimsel çalışma ve yayını Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi tarafından yapılıyor. Bizde “Ortak Akıl, Birlikte Yönetim “ anlayışımız içerisinde he akademisyenimizin olduğu gibi bizler için çok değerli olan sizleri de bu anlayışımıza dahil etmek, sizleri dinlemek ve daha iyi şartlara kavuşturabilmek için buradayız. Bizim laboratuvarlarımız çok gelişmiş ve teknik olarak çok iyi altyapıya sahip merkezler. Bu merkezlerde sizlerin daha iyi şartlarda çalışarak daha çok bilimsel çalışma yapabilmeniz için bizde elimizden gelenin fazlasını yapıp tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Çünkü bilginin bilime ve çıktıya dönüştüğü yerler bu merkezler ve sizlerin yaptığı çalışmalar. Sıkıntılarınızı biliyoruz. Bunları çözmek için buradayız. Bilimsel kalbimiz olan sizleri inşallah daha iyi şartlara kavuşturacağız ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin edindiği saygın yeri daha yukarıya taşıyacağız.” dedi.

Bu haber 97 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by