Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Salim Çivitcioğlu 15 Temmuz Şehitlerini Unutmadı

Çankırı’da Yeni Gün AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gazi olan Hemşerilerimizi evinde, Şehit olanları ise kabri başında ziyaret eden Çankırı Milletvekili Çivitcioğlu’na, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık eşlik etti. Çivitcioğlu, Çelik ve Çıbık, 15 Temmuz hain […]
Çankırı Gündemi - 16 Temmuz 2019 09:43 A A

Çankırı’da Yeni Gün

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu 15 Temmuz Şehitlerini unutmadı.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Gazi olan Hemşerilerimizi evinde, Şehit olanları ise kabri başında ziyaret eden Çankırı Milletvekili Çivitcioğlu’na, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık eşlik etti.

Çivitcioğlu, Çelik ve Çıbık, 15 Temmuz hain darbe girişiminin savuşturulmasında görev alan Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı koruması otuz altı yaşındaki Eldivanlı polis memuru Hasan Gülhan’ın evini ziyaret ederek, şehidin ailesinin acısını paylaştılar. FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olan ve el konulan bir okula, darbe girişinin yaşandığı gece Ankara’da şehit olan polis memuru Hasan Gülhan’ın ismi verildi. Okulun yeni ismi Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi oldu.

15 Temmuz hainlerine karşı göğsünü siper edenlerden biri Erkan Er oldu. İşten eve gelirken MİT’in tarandığını gören 44 yaşındaki Er, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne giderek tankları engellemeye çalıştı. Hain kurşunların hedefi olan Er, şehit oldu.  Milletvekili Çivitçcioğlu’nun yaptığı ziyaret sırasında İl Başkanı Abdulkadir Çelik, İGM Başkanı Mustafa Çıbık, Orta Kaymakamı Cihat Abukan, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ve vatandaşlar eşlik etti. Orta Yatılı Bölge Ortaokulu’nın ismi , Şehit Erkan Er Yatılı Bölge Ortaokulu olarak değiştirildi.

15 Temmuz Gazisi Piyade Uzman Çavuş Erdal Anbarcı’yı evinde ziyaret eden heyet, Anbarcı’dan, o gece neler yaşadıklarını dinledi.

Bu haber 1628 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by