Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.39
  • DOLAR 6.77

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 3.Geleneksel Sanat Programını Gerçekleştirdi

Çankırı?da Yeni Gün İlimizde Sanat ile ilgili tek eğitim kurumu olan, resim ve müziğe yetenekli öğrencilerin  eğitim gördüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi  okul tanıtımı ve yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla 3.Geleneksel Sanat Programını gerçekleştirdi. Programa Atatürk Ortaokulu, Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, Korgun Ortaokulu, Karatekin Ortaokulu, İsmet İnönü Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Ilgaz Cumhuriyet Ortaokulu, […]
Kültür-Sanat - 7 Haziran 2019 02:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

İlimizde Sanat ile ilgili tek eğitim kurumu olan, resim ve müziğe yetenekli öğrencilerin  eğitim gördüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi  okul tanıtımı ve yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla 3.Geleneksel Sanat Programını gerçekleştirdi. Programa Atatürk Ortaokulu, Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, Korgun Ortaokulu, Karatekin Ortaokulu, İsmet İnönü Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Ilgaz Cumhuriyet Ortaokulu, Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu, Şehit Yücel Karahasan Ortaokulu, Akşemseddin İmam Hatip  Ortaokulu, Hacı Muradı Veli İmam Hatip Ortaokulundan toplamda 125  öğrenci katılım sağladı.

Saat 10:00 da yapılan açılış töreniyle başlayan program, öğrencilere okul ve bölümlerini tanım faaliyetleri ile başladı. Okul öğretmenleri tarafından Temmuz ayında yapılacak yetenek sınavı ile ilgili bilgilendirilen öğrenciler daha sonra kendi alanları ile ilgili etkinliklere katılım sağladı.

Resim Bölümü tarafından hazırlanan ve Ünlü Ressam Nurullah BERK? e ait ?Ütü Yapan Kadın? ve ?Örgü Ören Kadın? adlı tabloları 1.5×2 metre Mdf üzerine alçı kabartma çalışılarak, programa katılan öğrenciler ile birlikte mozaik  şeklinde döşenip boyaması yapılarak tamamlandı.

Müzik Bölümü öğrencileri ise sene başında yapılan toplantıda belirlenen Gelin Çocuklar Dünyaya Bizde Mesaj Verelim, Tebessüm ve Barış MANÇO? ya ait Nazar Eyle, Dönence, Hal Hal, Gibi Gibi şarkılarını çalışarak, okul orkestramız eşliğinde provalarını yaptılar.

Kilis?te Şehit düşen askerimizin  haberinin alınmasının ardından programın Müzik Dinletisi bölümü iptal edilerek, programa katılan öğrencilere, okul tarafından hazırlanan Katılım Belgelerinin takdim edilmesiyle  program  sona erdi.

Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

 

Bu haber 180 kez okundu.
Kültür-Sanat - 02:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by