Sumitomo Rubber Ako
-1° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“SEVDAMIZ ŞABANÖZÜ”

Çankırı’da Yeni Gün Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan geçtiğimiz Cuma günü basın mensupları ile başkanlık makamında bir araya geldi. Başkan Özcan, göreve geldiği günden bugüne Şabanözü için yapılan projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Faik Özcan’ın yanı sıra buluşmaya Belediye meclis üyeleri Ali Kurt, Ahmet Kolsuz, Yeliz Çetinkaya, Mehmet Tuğrul, Mustafa Arslan, İlyas Bulduk, Ahmet Onay […]
Bölgesel - 25 Ocak 2021 10:07 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan geçtiğimiz Cuma günü basın mensupları ile başkanlık makamında bir araya geldi.

Başkan Özcan, göreve geldiği günden bugüne Şabanözü için yapılan projeler hakkında bilgiler verdi.

Başkan Faik Özcan’ın yanı sıra buluşmaya Belediye meclis üyeleri Ali Kurt, Ahmet Kolsuz, Yeliz Çetinkaya, Mehmet Tuğrul, Mustafa Arslan, İlyas Bulduk, Ahmet Onay ve Erdoğan Akdoğan katıldı.

İlçe genelinde çalışmalarına aralıksız devam eden, Adalet ve Kalkınma Partili Belediye Başkanı Faik Özcan göreve geldiği günden beri tüm enerjisini ilçe ve insanları için harcadığını söyledi.

Belediye Başkanı Faik Özcan, başkanlık süresince yaptığı, yapacağı projeleri 1,5 saat süren sunumla basın mensuplarıyla paylaştı.

Özcan, “Bugün bizim hesap günümüz, bizim hesap verme, sizin hesap sorma gününüz” ifadeleriyle sözlerine başladı.

“Halkın ortak kanaati ile geldik”

Şabanözü’nü; bereket, sanayi tarım ve hayvancılığın şehri diye nitelendiren Özcan, “Bereket şehri, sanayi şehri, tarım ve hayvancılığın şehri Şabanözü’ne hoş geldiniz. 31 Mart seçimlerinde büyük bir farkla belediye başkanı olarak seçildik. Biliyorsunuz Şabanözü çok kozmopolit bir ilçe. Şabanözü’nde yaklaşık yüzde otuza yakın sol kesim vatandaşlarımız var. Tabi ki muhafazakar kesim de yüzde yetmiş oranında. Biz 31 Mart seçimlerinde yaklaşık 400 CHP’linin oyunu aldık. Yani halkın ortak kanaati ile geldik diyebilirim” ifadelerine yer verdi.

Şabanözü’nü Çankırı’nın parlayan yıldızı yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Özcan; “İlçemizi Anadolu’nun en yaşanabilir ilçsi yapmak için her alanda proje üretiyoruz. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tutuyor. Bu saatten sonra tek derdim, ekibimle beraber kendimi tamamen saha çalışmalarına, ilçemin hayrına faydalı olacak hayırlı yatırım işlerine vermek dedi. Sosyal, kültürel, çevre ve temizlik, altyapı, yol, su, kanalizasyon alanlarında büyük ve önemli adımlar attık. İlçemizin bütün ihtiyaçlarını karşılayarak yeni projelerle de ilçemizi gelecek güzel günlere hazırlamaya devam edeceğiz. Çoğu orman alanı olan yerleri mesire alanı olarak Şabanözü’ne kazandırdıklarını da ifade eden Özcan, Ak Parti’nin 18 yıldır iktidarda kalan ilk parti olduğunu, AK Parti’nin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibiyle halka yakın, halka hizmet eden bir parti olduğunu ve gücünü halktan aldığını söyleyerek saygı ve sevgilerini sundu.

“Yolumuz hizmet yolu, sevdamız Şabanözü”

Özcan, “Şabanözü’müzü vizyon projelerimizle geleceğe taşıyacağız. AK Parti belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir. Bugün itibarı ile; borçlarını ödeyen, ekonomik olarak güçlü, mali yapısı sağlam belediye haline geldik. Yaptığımız her proje; ilçemizin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tutuyor’’ dedi.

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, Devletin ödenekleri çerçevesinde yatırımların sürdüğünü aktararak, Şabanözü ilçesinde de çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Özcan, “Sağlıktan, yola, her alanda büyük yatırımlar yapılıyor ve bunları yakından takip ediyoruz. Dünya hızla değişiyor. Bizde bu değişimler karşısında çalışmalarımıza yön veriyor, çıkan yeni sorunları ve ihtiyaçları Milletvekillerimizle, Valimizle, Kaymakamımızla gidermeye çalışıyoruz. Yaptığımız bu faaliyet sunum toplantıları bizler için çok önemli. Sizlerin fikirlerinize çok önem veriyoruz. Hepimizin ortak amacı bu ilçeye hizmet etmek. Ortak akılla yapılan işlerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

“Kent meydanını düzenledik”

Yapılan yatırımlar ve hizmetler ile ilgili basın mensuplarına sunum yapan Başkan Özcan, “Şabanözü’nde biliyorsunuz pazar yerimiz çarşı merkezinde kuruluyordu. Görüyorsunuz biz kent meydanını düzenledik. Kent meydanını düzenlemeden önce tabi ki pazarı taşımamız gerekiyordu. Pazarı taşıdığımız yer ise çok yakın çarşı merkezine 50 metre mesafede bir yer. Burada 2080 metrekarelik kapalı pazar alanı oluşturduk. İçerisinde kafeteryası, tuvaleti, zabıta odası, yüz metrekare bir balık pazarı da oluşturduk yan tarafında. İkinci bir pazar ve otopark alanı da oluşturacağız” şeklinde konuştu.

“Spor Toto Şabanözü’nü ekstra destekledi”

Şabanözü’ne yapılan spor yatırımlarından bahseden Özcan, “Spor Toto biliyorsunuz Çankırı’da bütün ilçeleri destekledi. Şabanözü’nü ekstra destekledi diyebilirim. Bizim burada kapalı spor salonumuz yoktu. Spor Toto’nun desteği ile kapalı spor salonumuzu yaptık. Birde mevcut Mehmet Ali Şahin stadımız vardı. Mehmet Ali Şahin stadımızda mevcutta açık bir tribün vardı. Orada çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı tribün haline getireceğiz. 900 kişilik kapalı tribün olacak orada” dedi.

“Dinamiklik anlamında Çankırı’nın en büyük ilçesi”

Şabanözü’nde nüfusun artmadığını söyleyen Başkan Özcan, “Bizim Şabanözülü Ankara’da yaklaşık 40 bin nüfusumuz var. Çoğuda yazın burada. Yazın nüfusumuz 30 bini geçiyor. Merkez, köy ve mahallelerimizle birlikte. Derdimiz ve amacımız bu insanları, Ankara’da çalışmayan emekli olan insanlarımızı memleketlerine geri döndürmek. Çankırı’nın en büyük ikinci ilçesi konumundayız. Dinamiklik anlamında ise Çankırı’nın en büyük ilçesi diyebiliriz. Çünkü hareketlilik çok fazla Şabanözü’nde. Sosyal alan ihtiyacımız vardı Şabanözü’nde. Çalışan kesim için gidecek bir yer yok. İlçemizde kalsın bu insanlar, yani bizim gençlerimiz kahve içmeye Çankırı’ya gitmesin. Bir kahvaltı yapmaya Ankara’ya gitmesin. Burada bu imkanları sağlamak istedik gençlerimize. Saklı Bahçe’mizi açarak vatandaşımızın burada kalmasını sağladık” şeklinde konuştu.

“Şabanözü’nde bir seyir terası olsun istedik”

Şabanözü’ne seyir terası yapıldığını da vurgulayan Başkan Özcan, “Şabanözü’nde bir seyir terası olsun istedik. Vatandaşlarımız gitsin bir çayını, kahvesini içsin. Şabanözü’nün çok yüksek bir noktasında değil, ulaşılabilecek bir noktasında ama her yere hakim olan bir noktayı seyir terası olarak belirledik” dedi.

“Şabanözü ışıl ışıl, rengarenk”

Mesire alanlarını düzenlediklerini belirten ve herkesi bu alanlara davet eden Başkan Özcan, yapımı devam eden hastane inşaatı hakkında da bilgilendirmeler yaptı. TOKİ’nin yılda yüz bin konut projesi kapsamında Şabanözü’ne de yapımı planlanan 101 konut hakkında bilgi veren Özcan, Yaren ve Kültür Evi’ni de yapacaklarını belirtti. Canlı Hayvan Pazarı gibi projelerinden de bahseden Başkan Özcan, Şabanözü Evliya Tepesi’ne yapılan 17 metrelik Türkiye’nin alanında en büyük ışıklı Türk Bayrağı’nı yaptıklarını vurguladı. Başkan Özcan ışıklı Türk Bayrağı konusunda, “Şabanözü’müze çok güzel yakıştı. Şabanözü akşamları baktığınızda ışıl, ışıl, rengarenk. Evliya Tepesi ilçemizin en yüksek tepesi ve oraya ay yıldızlı bayrağımızı yerleştirdiğimiz için çok mutluyuz” açıklamalarına yer verdi.

“Üniversiteyi hak eden ilçeyiz”

Şabanözü’nün cazibe merkezi olmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Özcan, “Şabanözü yatırımları ile cazibe merkezi olmaya devam edecek” diyerek, “Yakın yerler olmak kaydı ile gençlerimize yurt içi gezi imkanı sağladık. Şabanözü’nün en büyük eksiklerinden bir tanesi üniversite. Üniversiteyi hak eden ilçelerden bir tanesi Şabanözü. Diğer ilçelere bakarak bizim olanaklarımız imkanlarımız daha fazla. Üniversitelilere bakış açısı daha başka olacaktır. Onları kucaklıyacaktır diye düşünüyorum. Rektörümüzle iki defa görüştük. Şu anlık bir şey yok ama 2021 ve 2022’de Şabanözü’ne üniversite açılması konusunda tüm çabamızı sonuna kadar kullanacağız” sözlerine yer verdi.

Gazetecilerin üniversite ilgili olarak, “Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı’dan hangi bölümü istediniz?” sorusuna cevap veren Başkan Özcan, “Ziraat Fakültesi istedim. Çankırı’da olmayan bir bölüm istedim. Ancak iki yıllık bir bölüm olaması gerekiyor burada. O yüzden bir aşama kaydedemedik. Tarımla ilgili bir bölüm olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanımızın desteği olmazsa bir tane çivi çakamayız”

“Cumhurbaşkanımızın desteği olmazsa bir tane çivi çakamayız” diyen Başkan Özcan, “Kimse Cumhurbaşkanımızın desteği olmadan bir tane çivi çakamaz. İstanbul örneğini görüyorsunuz. Ne yapabiliyorlar? Hiç bir şey yapamıyorlar. Biz küçük ve dar bütçeli bir ilçeyiz. En büyük faktörü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Daha sonrasında Milletvekillerimizdir, Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’dur. İl Başkanımızdır, ilçe başkanımızdır, bu teşkilatın içersinde olan belediye meclis üyelerimizdir. En son sayılacak kişi varsa o da benimdir” ifadelerine yer verdi.

Özcan, “Bugün görev suremiz içerisinde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz projelerimiz ile ilgili ulusal ve yerel basın mensuplarımıza bir sunum yaptık. Daha sonra ilimiz yerel basın mensupları ile sorulu cevaplı toplantıda bir araya geldik. Gece gündüz demeden halkı doğru bilgiye ulaştırmak için çalışan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, Şabanözü Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyorum” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından basın mensuplarının soruları yine başkan tarafından cevaplandı ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sonlandırıldı.

Bu haber 841 kez okundu.
Bölgesel - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by