Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Siber Zeka Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere Vali Ayaz’dan ödül

▌Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında  ülke genelinde düzenlenen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nda Çankırı’da iki öğrenci derece aldı.  Çankırı’da Yeni Gün Dereceye giren öğrencilere Çankırı Valisi Abdullah Ayaz tarafından ödül verildi. 1 Milyondan fazla öğrencinin katıldığı yarışmaya Çankırı’dan de çok sayıda öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere 10 soru yöneltildi. 10 sorunun […]
Çankırı Gündemi - 18 Kasım 2020 09:52 A A

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında  ülke genelinde düzenlenen Siber Zekâ Bilgi Yarışması’nda Çankırı’da iki öğrenci derece aldı. 

Çankırı’da Yeni Gün

Dereceye giren öğrencilere Çankırı Valisi Abdullah Ayaz tarafından ödül verildi.

1 Milyondan fazla öğrencinin katıldığı yarışmaya Çankırı’dan de çok sayıda öğrenci katıldı. Yarışmada öğrencilere 10 soru yöneltildi. 10 sorunun tamamını en kısa sürede doğru olarak cevaplayan öğrenciler dereceye girmeye hak kazandılar.

Geçen hafta açıklanan yarışma sonuçlarına göre Çankırı’dan İstiklâl Yolu İlkokulu öğrencilerinden Zümra Suden Ata İlkokul kategorisinden, Mehmetçik Ortaokulu öğrencilerinden Ceylin Ulupınar ise Ortaokul kategorisinde dereceye girdiler. Her iki öğrencide yüzbinlerce kişinin katıldığı yarışmada ilk 100 kişi arasına girmeyi başardı.

Vali Abdullah Ayaz tarafından Çankırı Valiliğinde aileleri ile birlikte kabul edilen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrencilerle sohbet eden Vali Ayaz, başarılarından dolayı öğrencileri kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Bu haber 997 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by