Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Sinema ve Televizyon Bölümü’ne Rauf Denktaş Ödülü

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü, ulusal ve uluslararası festivallerde ismini duyurmaya devam ediyor. Son olarak Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Enes Altuntaş, Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Uluslararası Kısa Film Yarışması”nda Rauf Denktaş Ödülü’nün sahibi oldu. “İsmimiz daha çok duyulacak” ÇAKÜ […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 23 Temmuz 2022 15:59 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü, ulusal ve uluslararası festivallerde ismini duyurmaya devam ediyor. Son olarak Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Enes Altuntaş, Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Uluslararası Kısa Film Yarışması”nda Rauf Denktaş Ödülü’nün sahibi oldu.

“İsmimiz daha çok duyulacak”

ÇAKÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü, Türk ve dünya sinemasına katkı sunmaya devam ediyor. Önceki dönemlerde de öğrencileri tarafından çekilen kısa filmlerin, ulusal ve uluslararası yarışmalarda farklı ödüllere imza attığını belirten Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tunç Boran, “Öğrencilerimiz aldıkları nitelikli eğitimin hakkını vererek, bizlerin de göğsünü kabartıyor. İlerleyen dönemlerde bölümümüzün isminin çok daha fazla duyulacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

Ödül getiren film “Saatçi”

Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Enes Altuntaş, “Saatçi” adlı kısa filmiyle bu yıl birincisi düzenlenen Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu “Uluslararası Kısa Film Yarışması”nda verilen Rauf Denktaş Ödülü’nü almaya hak kazandı. Enes Altuntaş’ın, aynı filmle, “First-Time Filmmaker Sessions”, “Independent Video Film Festival of Youtube Art Club Pavlos Paraschakis”, “Duemila30”, “Premio de Periodismo Alberta Gimenez” gibi farklı festival ve yarışmalardan aldığı ödüller ve gösterimler bulunuyor.

Bu haber 417 kez okundu.
Bölgesel - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by