Sumitomo Rubber Ako
-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Siper aldık bekliyoruz

Çankırı’ da Yeni Gün Koronavirüsle mücadele kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler dün itibariyle hizmete başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir faaliyetleri durdurulan berber, kuaför ve güzellik salonları dün tekrar belirli şartlar altında hizmet vermeye başladı. Gereken hijyen şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla açılan işletmelerde, Çankırı’da […]
Çankırı Gündemi - 12 Mayıs 2020 11:18 A A

Çankırı’ da Yeni Gün

Koronavirüsle mücadele kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler dün itibariyle hizmete başladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir faaliyetleri durdurulan berber, kuaför ve güzellik salonları dün tekrar belirli şartlar altında hizmet vermeye başladı.

Gereken hijyen şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla açılan işletmelerde, Çankırı’da sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklar başladı. Müşterilerin kullanacağı koltuklar dezenfekte edildi ve sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde yerleştirildi. Bazı işletmeler girişlerine galoş, maske, eldiven ve el dezenfektanı yerleştirilirken, her giren müşterinin de ateşi ölçüldü ve çizelgelere yazıldı. İşletmelerin müşterilere ikramda bulunması yasak olduğu için bazı kuaför ve berberlerde tek kullanımlık su ve içeceklerin bulunduğu servis tezgahları hazırlandı. Müşterilerin beklemesi için olan oturma alanları da şerit çekilerek kapatıldı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren randevusu olan müşteriler kuaförlere, berberlere ve güzellik salonlarına gelmeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Nihal Kuaför işletme sahibi Nihal Uludoğan, “Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsle mücadelede Cumhurbaşkanımızın aldığı karar ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte 21 Mart’ta işyerlerimizi kapattık. 11 Mayıs Pazartesi günü işyerlerimizi tekrardan açmış bulunuyoruz. Tedbirlerimizi sıkı bir şekilde aldık. Maskesiz ve randevusuz müşteri almamakla birlikte salon içerisinde her müşteriye tek kullanımlık ürünler kullanıyoruz. Her müşteri sonrasında koltuk, tezgah ve dezenfektan ilaçlaması yapıldıktan sonra 2 müşteri kabul ediliyor. Müşterilerimizin sağlığı bizim için çok önemli.” şekline konuştu.

İnsan sağlığının daha önemli olduğunu söyleyen Salon Uğurlu işletme sahibi Uğur Atalay, “COVID-19 nedeniyle yaklaşık iki aydır dükkanımız kapalıydı. Bu konuda biraz zararlarımız oldu ama insan sağlığı bizim için daha önemli. Cumhurbaşkanımız’ın açıkladığı gibi tekrar işyerlerimize döndük. İnsanlarımıza sağlıklı bir şekilde, kısıtlamalara uyarak hizmet vermeye tekrar başladık. Verdiğimiz hizmetlerde salonumuzda randevulu olarak çalışıyoruz. Takip mesafesini koruyarak bir tane koltuğumuzu boş bırakıyoruz. Müşterilerimizi maskesiz kesinlikle almıyoruz. Müşterilerimiz geldiğinde ilk olarak ateşini ölçüyoruz ve dezenfektan ile ellerini temizliyoruz. Her müşteriden sonra koltuklarımızı, makaslarımızı ve taraklarımızı dezenfekte ediyoruz. Steril makinesi ile sterilize ediyoruz. Tek kullanımlık havlu ve örtüyle hizmet vermeye çalışıyoruz. İnsan sağlığı bizim için çok önemli.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1229 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by