Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Şöhretler Futbol Müsabakası’nda kazanan Ömer Alp

Minik Yaren Ömer Alp’e yardım için Çankırı’da, Cumartesi Günü Atatürk Stadı’nda Türkiye ve Romanya takımları arasında şöhretler futbol turnuvası düzenlendi. Çankırı Valiliği, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Ömer Alp Yaşasın” futbol müsabakası için binlerce kişi Atatürk stadını doldurdu.  Her iki takımında sahaya ellerinde Ömer Alp yaşasın pankartı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 1 Ağustos 2022 16:22 A A

Minik Yaren Ömer Alp’e yardım için Çankırı’da, Cumartesi Günü Atatürk Stadı’nda Türkiye ve Romanya takımları arasında şöhretler futbol turnuvası düzenlendi.

Çankırı Valiliği, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Ömer Alp Yaşasın” futbol müsabakası için binlerce kişi Atatürk stadını doldurdu.  Her iki takımında sahaya ellerinde Ömer Alp yaşasın pankartı ile çıktığı maçta Atatürk Stadını dolduran binlerce taraftarda ‘Ömer alp yaşasın’ tezahüratı yaptı.

Minik Yaren Ömer Alp’e destek amacıyla “Türkiye ve Romanya Şöhretler Futbol Müsabakası” düzenlendi. Turnuvada Türkiye takımında teknik direktörlük görevini Hamza Aygün üstlenirken; Selçuk Kaplan, Fatih Akyel, Müjdat Şimşek, Süleyman Köse, Abdülkadir Canlı, Mehmet Nas, Tarık Küçük, Oral Küçükoral, Ümit Tütünci, Uğur Kütük ve Celil Sağır ana kadroda yer aldı. Yedek kadroda ise Fatih Şimşek, Şeref Yılmaz, Bülent Göresim, Harun Algan, Ercan Taş, Sabri Arslan ve Murat Ali Aras yer aldı.

Romanya takımında ise teknik direktörlük görevini Marius Toader üstlendi. Romanya kadrosunda yer alan isimler şu şekilde:

Craciun Alin, Ştefan Sergiu, Sandu Marius, Pricop Valeriu, Hita Daniel, Toader Marius, Stancu Marinica, Mazat İorban, Ene Mihai, Sefta Remus, Micu Robert, Coyocaru Catalin, Hita Alin, Heag Florin, Tanase İonut, Miclea Marcel, Stan İonel, Ghaita Yirgil ve İonila Constantin.

40’ar dakika üzerinden iki devre yapılan maçta; Türkiye ilk yarıyı 27’nci dakikada Mehmet Nas’ın golü ile 1-0 önde tamamladı. İkinci devrede Türkiye takımı 41’nci dakikada Mehmet Silahsız ile skoru 2-0 yaparken, Romanya takımı 45’nci dakikada Tanase İonut ve 46’ncı dakikada Micu Robert’in golleriye durum 2-2 yaptı. 69’uncu dakikada Micu Robert’in golüyle 3-2 geriye düşen Türkiye takımı, 74’üncü dakikada Uğur Kütük’ün golüyle durumu 3-3’e getirdi.

Bu haber 502 kez okundu.
Bölgesel - 16:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by