Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SON DAKİKA! ÇANKIRI’DA DEPREM MEYDANA GELDİ

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da korkutan depremler meydana geldi! 4.7 büyüklüğündeki deprem Ankara’da ve çevre illerdede hissedildi. Merkez üssü Çerkeş, Hacılar ve Güzelyurt olan depremin ardından aynı bölgede 3 dakika sonra bir deprem daha meydana geldi. 4.7 ve 4.8 büyüklüğündeki depremler büyük paniğe neden oldu. Çankırı’da 4,7 ve 4,8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Çankırı’nın Çerkeş […]
Bölgesel - 14 Eylül 2019 09:52 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı’da korkutan depremler meydana geldi! 4.7 büyüklüğündeki deprem Ankara’da ve çevre illerdede hissedildi. Merkez üssü Çerkeş, Hacılar ve Güzelyurt olan depremin ardından aynı bölgede 3 dakika sonra bir deprem daha meydana geldi. 4.7 ve 4.8 büyüklüğündeki depremler büyük paniğe neden oldu.
Çankırı’da 4,7 ve 4,8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.
Çankırı’nın Çerkeş ilçesine bağlı Hacılar ve Güzelyurt köylerinin demprem merkezine en yakın olduğu açıkladı. Yerin 5,0 km altında meydana gelen ve çok hissedilen deprem merkez üssünde 4,9 hissedildi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkes ilçesinde, saat 09.00’da 4,7 büyüklüğünde, 09.03’te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi.
İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.
Depremler Ankara ve diğer çevre illerde de hissedildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA GELDİ
AFAD’dan yapılan açıklamada ‘Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde saat 09.00’da 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz’ denildi.

Çerkeş sakinlerinden Sinan Kaya ile yaptığımız röpörtajda olay anına dair bilgi veren Kaya olay anınnı şöyle anlattı.
“Evimde otururken sabah aniden başlayan depremle ilk anda dolaplar devrilecek gibi sallanmaya başladı. Kalörfer petekleri duvarlara çarpıyordu. Hemen evin dışarısına çıktım. İnsanların koşuşturma içerisinde dışarıya çıktıklarını gördüm.”dedi.
Çerkeş’ten son aldığımız ve haber merkezimize ulaşan bilgilere göre Çerkeş halkının evlerinden dışarıya çıkmış açık alanlarda dışarıda bekledikleri ve insanların tedirginli sürdüğü ve olayın korkusunu üzerlerinden atamadıkları görüldüğü belirtildi.

Bu haber 4489 kez okundu.
Bölgesel - 09:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by