Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Tarihi Ahşap Çaylı Köprüsü’ndeki onarım çalışmaları bitti

▌Köprünün restorasyonu 2019-2020 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Çankırı’da Yeni Gün Çerkeş Çaylı Köyü Köprüsü Onarımı Tamamlandı Çerkeş ilçesine bağlı Çaylı köyünde bulunan tarihi Ahşap Çaylı Köprüsü’nde gerçekleşen restorasyon çalışmalarıyla birlikte ahşap köprünün tüm ahşap kısımları yenilendi. Çankırı Çerkeş ilçesi, Çaylı köyünde bulunan tarihi ahşap köprünün onarım çalışmaları kazasız, belasız bitti. Melen Deresi […]
Çankırı Gündemi - 9 Aralık 2020 09:49 A A
Köprünün restorasyonu 2019-2020 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Çankırı’da Yeni Gün

Çerkeş Çaylı Köyü Köprüsü Onarımı Tamamlandı

Çerkeş ilçesine bağlı Çaylı köyünde bulunan tarihi Ahşap Çaylı Köprüsü’nde gerçekleşen restorasyon çalışmalarıyla birlikte ahşap köprünün tüm ahşap kısımları yenilendi.

Çankırı Çerkeş ilçesi, Çaylı köyünde bulunan tarihi ahşap köprünün onarım çalışmaları kazasız, belasız bitti.

Melen Deresi üzerinde bulunan, Osmanlı döneminde inşaa edilmiş olan köprü 1951 yılında kapsamlı bir onarım geçirmiş olup, 80 metre uzunluğunda ve 4 açıklılıdır. Köprünün restorasyonu 2019-2020 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiştir.

Karayolları yetkilileri ile köprünün onarım ve restorasyon çalışmaları konusunda görüşmeler gerçekleştirilmiş, köprünün çalışmaların ardından modern bir görünüme kavuştuğunu gözlemlendiğimizi söyleyebiliriz.   

Çerkeş Çaylı Köyü köprüsü onarımı tamamlandı. Hayvan barınağı olmaması için girişlere kapı yapılsaydı iyi olurdu diye düşünüyoruz. Çünkü eskisinde hayvan girmemesi için kapı engel vardı. Orijinalinde yine içindeki engeller yoktu. (Bu ifadelerimiz bir eleştiri değil, fikirdir)

Zamanla tahrip olan ve bir kısmı yıkılan köprümüz restorasyon çalışmaları sona erdiğinde tekrardan güzel bir görünüme kavuştu.

Bu haber 5155 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by