Sumitomo Rubber Ako
14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Tarihi Eser Kaçakçısına Çerkeş Belediyesinden Geçit Yok

Çankırı’da Yeni Gün 4. Murat Hamamında kazı yapmak isteyen şüpheli şahıs, duyarlı vatandaşlar sayesinde amacına varamadı. Çerkeş’te geçtiğimiz gün gece geç saatlerde Tarihi 4. Murat Hamamının içinde kazı yapmak isteyen şüpheli bir kişiyi vatandaşlar fark edip emniyet ekiplerine bildirdi. İddialara göre gece geç saatlerde hamamın etrafında Hyundai Accent markalı araç ile birkaç keşif turu yapan […]
Kültür-Sanat - 1 Temmuz 2019 19:12 A A

Çankırı’da Yeni Gün

4. Murat Hamamında kazı yapmak isteyen şüpheli şahıs, duyarlı vatandaşlar sayesinde amacına varamadı.

Çerkeş’te geçtiğimiz gün gece geç saatlerde Tarihi 4. Murat Hamamının içinde kazı yapmak isteyen şüpheli bir kişiyi vatandaşlar fark edip emniyet ekiplerine bildirdi.

İddialara göre gece geç saatlerde hamamın etrafında Hyundai Accent markalı araç ile birkaç keşif turu yapan şüpheli şahıs ortalığın sakin olduğu sıra arabasını 4. Murat hamamının yan tarafına park ederek aracın bagajından kazma kürek çıkardı. Hamamın içine girdiğini gören görgü tanıkları emniyet ekiplerine haber verdi.

Emniyete ihbar edildiğini fark eden şüpheli şahıs olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Çerkeş Belediyesi Ekipleri bu tür olayların önüne geçmek ve tarihi yapıya verilebilecek herhangi bir zarara karşı hamamda önlem aldı. Belediye ekipleri Hamamın yan tarafına demir kapı takarak tarihi 4. Murat hamamına izinsiz ve kaçak girişi önlemiş oldu.

Çerkeş’in merkezinde bulunan ve Çerkeş’in Gözbebeği tarihi hamam duyarlı vatandaşlar sayesinde tahrip edilmesi ve dokusunun bozulması engellendi.

Bu haber 2666 kez okundu.
Kültür-Sanat - 19:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by