Sumitomo Rubber Ako
Hafif yağmur
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.64

Taşıtlarda ön düzen diyagnostiği ve lastik teknolojileri projesi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Endüstri Meslek Lisesi) Erasmus + projeleri  kapsamında AB Bakanlığı Ulusal Ajansı  tarafından kabul edilen “ Taşıtlarda Ön Düzen Diyagnostiği ve Lastik Teknolojileri “  projesini uygulanmaya başladı. Proje kapsamında 5 öğrenci  Rehber Öğretmenleri Yüksel Şahin eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag ‘a gitti. Öğrenciler burada 15 gün […]
Çankırı Gündemi - 19 Şubat 2020 14:33 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Endüstri Meslek Lisesi) Erasmus + projeleri  kapsamında AB Bakanlığı Ulusal Ajansı  tarafından kabul edilen “ Taşıtlarda Ön Düzen Diyagnostiği ve Lastik Teknolojileri “  projesini uygulanmaya başladı.

Proje kapsamında 5 öğrenci  Rehber Öğretmenleri Yüksel Şahin eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag ‘a gitti. Öğrenciler burada 15 gün staj çalışması imkanı bulacaklar. Yurda döndüklerinde ise edindikleri bilgi ve tecrübelerini arkadaşları ve proje paydaşları ile paylaşacaklardır.

Okul müdürü İsmail Karabasmaz ve Proje Koordinatörü Harun Akgüç tarafından Ankara Esenboğa Hava Limanı‘ndan uğurlanan öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.    

Aynı projenin ikinci ayağında ise Makine Teknolojisi Alanı öğrencileri, 8 Mart – 21 Mart tarihleri arasında, İtalya’da staj yapma imkanı bulacaklar.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geçen yıl da 14 öğrencisini yurt dışına göndererek staj çalışması yapmasını sağlamıştı.

Çankırı Milli Eğitim Müdürü Öztürk “Projenin hayata geçmesinde emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”dedi.

Bu haber 747 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by