Sumitomo Rubber Ako
31° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Tatlıoğlu ve Ergun Çankırı’yı ziyaret etti

Çankırı’da Yeni Gün İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun dün Çankırı’yı ziyaret ettiler. Basın toplantısına geçilmeden önce İyi Parti Çankırı İl Başkanı Bora Kanat, konuşma yaptı. Kanat, “Bugün ilimizi ve teşkilatımızı ziyarete  Yerel Yönetimler Başkanı ve […]
Çankırı Gündemi - 24 Aralık 2019 09:45 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun dün Çankırı’yı ziyaret ettiler.

Basın toplantısına geçilmeden önce İyi Parti Çankırı İl Başkanı Bora Kanat, konuşma yaptı.

Kanat, “Bugün ilimizi ve teşkilatımızı ziyarete  Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun ve  Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu başkanlarımız geldiler, onlara hepinizin huzurunda hoş geldiniz diyorum. Genel merkezimiz kurulduğumuz günden bu güne kadar sağolsun devamlı üst düzey ziyaretleri ile bizi hiç yalnız bırakmadı. Bu konudan da biz Çankırı İyi Parti Teşkilatı olarak çok mutluyuz.” dedi.

İyi Parti Çankırı İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Çankırı’da olmaktan bizi misafir etmenizden son derece mutluyuz diyerek sözlerine başladı. Sözlerine şöyle devam eden Tatlıoğlu,

“Çankırı Türkiye’nin merkezi olan Ankara’ya yakın olmasına rağmen merkeze yakın olmanın gösterdiği zenginliği göstermiyor. Çankırı tarihi yerleşim olarak eski bir merkez, geniş bir doğası olan ve sanayileşme mücadelesi olan bir şehir. Fakat iç anadoluda sanayileşmeye baktığımızda çok küçük bir payı var aslında organize sanayi bölgesi olarak. Sayısal olarak çok kamunun yatırımları var özellikle makas fabrikası genellikle savunma sanayi ile ilgili askeri malzemelerle ilgili tabiki esas olarak beklediğimiz şey sanayi yatırımları ile ilgili.

Türkiyede sanayi işletmelerine baktığımızda iç anadolunun en az sanayi işletmesine sahip ili Çankırı ve Türkiye’deki oranı %1’in altında yani binde yedi gibi bir orana sahip ve de çok büyük bir sanayi kuruluşu yok. Hatta orta siklette bir sanayi kuruluşu yok. Genellikle çok küçük işletmeler gibi bir dağılım var. Garip ama Avrupa’ya ihracatı var Çankırı’nın, Japonya’dan ithalatı var. Uzak Doğu’dan ithalatı olan, yani baskın ithalatının uzak doğudan olduğu çok ender illerimizden bir tanesi ve Türkiye’de ki problemlerin tamamına sahip olan bir şehrimiz Çankırı.

Bizim, bölge ile ilgili çalışmalarımız var. Çankırı ile ilgilide özel çalışmalarımız var.

Türkiye’ye baktığımızda biz parti olarak şunu diyoruz, Güçlü bir Türkiye istiyoruz ve güçlü bir Türkiye için  ne ihtiyacımız varsa bu ülkede var. Türkiye’nin sıkıntısız bir ülke, insanının da sokakta huzurlu mutlu bir ülkesi olduğunu düşünerek sokağa adımını atarken Çankırı’daki vatandaşın hanımefendi beyefendi veya Bursa’daki veya Muğla’daki veya Erzurum’daki sokağa adımını attığında Paris’teki, New York’taki nasıl devletine, adaletine güveniyorsa buradakilerde güvenmesini istiyoruz. Bende bir sıkıntı olursa adliyede hakimlerimiz var. Bir sıkıntı olursa  kamuda bir adalet var diye hissetsin istiyoruz.

Biz öyle kör bir muhalefetin insanları değiliz. Çok değerli hocamda beraber parlementoda da şöyle bir tutumumuz var, biz öyle efendim bu iktidardan geliyor reddedelim bu muhalefetten geliyor kabul edelim tutumu içerisinde değiliz. Mesela biz Savunma Bakanlığı bütçesine evet dedik. Yani doğru bildiğimiz şeylere evet diyoruz ama yanlış bildiğimiz yanlış gördüğümüz şeylere hayır diyoruz.”dedi.

Bu haber 4976 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by