Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TBMM Başkanı Şentop Yaran Ocağına misafir oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Akademik yıl açılış programı için Çankırı’ya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve berberindekiler Oğuz Boyları Yaran ekibinin ocağına katıldı. Tarihi Çankırı evinde yakılan yaran ocağında TBMM Başkanı Şentop’a Dernek Başkanı ve Başağa Recep Deneci tarafından fahri başağalık feshi ve yaran poşu ile cepken takdim edildi. TBMM Başkanı Şentop, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 19 Ekim 2021 09:45 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Akademik yıl açılış programı için Çankırı’ya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve berberindekiler Oğuz Boyları Yaran ekibinin ocağına katıldı.

Tarihi Çankırı evinde yakılan yaran ocağında TBMM Başkanı Şentop’a Dernek Başkanı ve Başağa Recep Deneci tarafından fahri başağalık feshi ve yaran poşu ile cepken takdim edildi.

TBMM Başkanı Şentop, Çankırı Milletvekilleri M.Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu, Çankırı Vali Vekili Şahin Bayhan, Karatekin Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Harun Çiftçi ve diğer misafirler katıldı.

Akşam havası ile başlayan yaran ocağına selamlama ile katılan Şentop ve beraberindekiler Yaranağaların sunmuş olduğu çeşitli mahalli ve orta oyunlarını beğeni ile izlediler. Bütün misafir ve yaran ekibinin katıldığı Mercimek oyunu ve Yaran Çavuşu Mesut Deneci’nin atik ve çevikliği başkan Şentop’un beğenisini kazandı.

Ocakta Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Başağa Recep Deneci’de yaran hakkında katılımcılara bir sunum yaparak bilgilendirme yaptıktan sonra TBMM Başkanı Şentop’a fahri başağalık feshi,  yaran poşu ve cepken takdim etti. Takdimde Başkan Şentop Yaran ekibini TBMM’ye davet ederek konutta ağırlamak istediğini ifade etti.

Daha sonra Cezayir ağıtı ile TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet uğurlandı.

Bu haber 120 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by