Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TDP İl Başkanı Uyar, ”İktidarımızda Çankırı’ya büyük yatırımlar gelecek”

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. TDP İl Başkanı Murat Uyar, Çankırı’da ki yüksek kira fiyatlarından dem vurarak üniversiteyi kazanıp Çankırı’ya gelen öğrencilerinin kayıt dondurup geri gittiklerini belirtti. TDP İl Başkanı Murat Uyar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı basın toplantısında, İl Başkanı Uyar, gazetecilerin sorularını cevapladı. […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 18 Eylül 2021 19:56 A A

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. TDP İl Başkanı Murat Uyar, Çankırı’da ki yüksek kira fiyatlarından dem vurarak üniversiteyi kazanıp Çankırı’ya gelen öğrencilerinin kayıt dondurup geri gittiklerini belirtti.

TDP İl Başkanı Murat Uyar ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı basın toplantısında, İl Başkanı Uyar, gazetecilerin sorularını cevapladı. Murat Uyar, ”Yerel basını çok önemsiyoruz. Türkiye’de siyasi partiler arasında bir ilk olarak Genel Başkan Yardımcımız Yerel Basından sorumlu. Bu yüzden fikirleriniz bizler açısından çok önemli. İlk önceliğimiz yerelde başarılı olmak. Çankırı’da öğrencilerin yurt sorunu. Hatta sadece öğrencilerinde değil. Bizim dahi sorunumuz mekan. Kiralar o kadar yüksek ki partimize ait İl Binası bulamadık. Bazı kurum ve kuruluşlara ait binalar boş durumda bekliyor. Buraların ivedili bir şekilde gerekli düzenlemelerin yapılarak öğrencilere verilmesini istiyoruz. Çankırı’nın en büyük sorunlarından bir tanesi de yatırım sorunu. Genel Başkan Mustafa Sarıgül aynı zamanda bir iş insanı. Bulunduğu çevrede de oldukça büyük iş insanları var. İktidara geldiğimizde Genel Başkanımızın Çankırı’ya yatırım sözü var.” diyerek TDP iktidarında Çankırı’ya büyük yatırımların geleceğini belirtti.

Çankırı’da ciddi bir alt yap sorunu olduğunu ifade eden Uyar, ” Geçtiğimiz haftalarda yağan kısa süreli yağmurlarda bile Çankırı’nın sokakları su doldu. Büyük ve ciddi bir alt yapı sorunu olduğunu gözlemledik. Tabi Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’de gereğinin yapılacağı sözünü verdi.’ diyerek Çankırı’nın sorunlarını yakından incelediklerini söyledi.

2023 seçimlerine de değinen TDP İl Başkanı Murat Uyar, ” Çankırı’dan belirleyeceğimiz veki adayları burada ikamet ediyor olacak ve Çankırı il yönetimi olarak biz belirleyeceğiz. Tüzüğümüzde de böyle yazmakta. Çankırı’ya seçimlerde kadın ele değecek. Bir anne bir kadın şefkati ile Çankırı Belediye Başkanı adayımız kadın olacak. İlerleyen zamanlarda da adayımızı açıklayacağız ve seçimler için start vereceğiz. Çankırı’ya kadın eli değecek. Sağ ve sol parti umudunu yitirmiştir. O yüzden biz sağcı veya solcu bir parti değiliz. Çankırı’yı değiştirmek ve geliştirmek istiyoruz. Şu an itibariyle 173 üyemiz bulunmakta. Bizim partimizde delege sistemi yok. Partiye kayıtlı herkes genel başkanlığa aday olabilir ve oy kullanabilir. Genel Başkanımız yakında Çankırı’yı ziyaret ederek Çankırı’nın evladı Ömer Alp’e destek olacak.” ifadelerini kullandı.

Kurşunlu İlçesinde geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan bir olaydan da bahseden Uyar, ”2021 yılına gelmemize rağmen hala bazı köylerimizde telefon çekmiyor ve su sorunları yaşanıyor. Olayın geçtiği köyde yaşanan tam bir talihsizlik ve traji komik bir durum.” olduğunu söyleyerek kendi iktidarları döneminde bu tür sıkıntıların yaşanmayacağının altını çizdi.

Bu haber 615 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by