Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Tedbirlere aykırı davranan 51 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu

“Tedbirlere aykırı davranan 1094kişi ve kuruluşa toplam 1 milyon 86 bin 401 TL idari para cezası uygulandı” Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği Covid-19 testi pozitif olan ve temaslı olanların takip işlemlerinin sürekli olarak yapıldığını açıkladı. Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Koordinesinde 17 araç ve 233 […]
Çankırı Gündemi - 10 Eylül 2020 11:08 A A

“Tedbirlere aykırı davranan 1094kişi ve kuruluşa toplam 1 milyon 86 bin 401 TL idari para cezası uygulandı”

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği Covid-19 testi pozitif olan ve temaslı olanların takip işlemlerinin sürekli olarak yapıldığını açıkladı. Çankırı Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Koordinesinde 17 araç ve 233 personel ile Covid-19 testi pozitif olanlar ve temaslı olanların takip işlemi sürekli olarak yapılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Tedbirlere aykırı davranan 51 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıklanırken, “Yapılan takipler sonucu karantina kurallarına uymadığı tespit edilen 51 kişiye TCK’nın 195. maddesi gereğince bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Valiliğimiz İl Salgın Denetim Merkezi ve Filyasyon Takip Kurulu tarafından yapılan denetimler sonucu; İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce,  yapılan denetim ve kontrollerde;

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları ve diğer tedbirlere aykırı davranan 1094  kişi ve kuruluşa toplam 1 milyon 86 bin 401 TL idari para cezası uygulanmış, uygulanan para cezalarının tahsiliyle ilgili süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Bu haber 959 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by