Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Teke: Ülkenin onuru ayaklar altına alındı

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke, bir açıklama yayınladı. Teke, “Devlete, millete meydan okuyan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında skandal bir karar verdi” dedi. Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Boşuna mı Şehit Gazi oluyoruz? Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 20 Temmuz 2022 16:33 A A

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke, bir açıklama yayınladı. Teke, “Devlete, millete meydan okuyan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında skandal bir karar verdi” dedi.

Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Boşuna mı Şehit Gazi oluyoruz? Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekili seçildikten sonra yargılandığı bir davadan dolayı dokunulmazlığının kaldırılarak vekilliğinin düşürülmesine ihlal kararı vererek Yüksekdağ’a 30 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. AYM verdiği karar Şehit aileleri ve Gazileri derinden üzmüştür. Teröriste 30 bin ödenecek. AYM’nin “Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” sözleri ile açık açık teröristlerle birlikte olduğunu beyan ederek devlete, millete meydan okuyan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında skandal bir karar verdi. Yüksekdağ için “hak ihlali” kararı veren AYM, seçilme ve siyasi faaliyetlerinin engellendiğini söyleyerek 30 bin TL tazminat ödenmesine karar verdi. Bu karar asla kabul edilemez. Dünya üzerinde hangi ülke bir teröriste tazminat ödemeye mahkûm ediliyor. Sırtını YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yasladığını söyleyerek devlete ve millete meydan okuyan biri nasıl suçsuz sayılabilir? Bu nasıl adalet? Biz boşuna şehit ve gazi oluyoruz o zaman. Bu karar bir an önce düzeltilmelidir. Aksi taktirde Şehit Gazi aileleri ve Gaziler olarak sokağa çıkmayı düşünüyoruz. Ülkenin onuru ayaklar altına alındı. Hiçbir siyasi partinin bu karara tepki göstermemeside düşündürücü. Bence bütün partiler ortak bir açıklama yapmalıydı. Ülkenin onuru ayaklar altına alındı. Böyle bir kararda bile ortak tavır alamayan Siyasi partilerin artık bizim yanımızda yeri yok. Bize destek vermesinler.”

Bu haber 693 kez okundu.
Bölgesel - 16:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by