Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Toplam 66 kişilik işbaşı eğitim programı protokolü imzalandı

Çankırı’da Yeni Gün Alpin Çorap Fabrikası ile 27, METAPLAS ile 23, Farika Tekstil ile 9 ve Alpin Spor Giyim ile 7 kişilik olmak üzere toplam 66 kişilik işbaşı eğitim programı protokolü imzalandı. İŞKUR desteği ile gerçekleşecek olan eğitim programı kapsamında 66 iş arayan vatandaş meslek edinecek, program sonrası katılımcıların yüzde yetmişi işveren tarafından 18 ay […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 22 Kasım 2022 18:08 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Alpin Çorap Fabrikası ile 27, METAPLAS ile 23, Farika Tekstil ile 9 ve Alpin Spor Giyim ile 7 kişilik olmak üzere toplam 66 kişilik işbaşı eğitim programı protokolü imzalandı.

İŞKUR desteği ile gerçekleşecek olan eğitim programı kapsamında 66 iş arayan vatandaş meslek edinecek, program sonrası katılımcıların yüzde yetmişi işveren tarafından 18 ay süreyle istihdam edilecektir.

6 ay sürecek İşbaşı Eğitim Programı süresince katılımcılara İŞKUR tarafından günlük 211,55 TL ücret ödenecek. Bununla birlikte kursiyerlerin genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalıkları primleri de program süresince yine İŞKUR tarafından karşılanacaktır.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 280 kez okundu.
Bölgesel - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by