Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Toplumsal gelişmeyi sağlayacak nitelikte çeşitli dallarda kurslar düzenleniyor”

Çankırı’da Yeni Gün Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan kurslar ziyaret edildi. Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde açılan kursları İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Cesur ve Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Yelmen  ziyaret etti. İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bekir Cesur,  […]
Burak Kaya - Bölgesel - 30 Nisan 2021 15:07 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından açılan kurslar ziyaret edildi.

Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde açılan kursları İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Cesur ve Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Yelmen  ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bekir Cesur,  “Katılımcılara gerekli bilgi beceri ve davranışları kazandırmak için örgün eğitimin içinde veya dışında olanlara ilgi ve istekleri doğrultusunda toplumsal gelişmeyi sağlayacak nitelikte çeşitli dallarda kurslar düzenlenmektedir. Farklı alanlarda açılan kurslardan bugün Bağlama ve Halter (11-17 Yaş) kurslarını ziyaret ettik ” dedi.

Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Yelmen, ziyaret edilen bağlama kursunda kursiyerlere geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan inanç, kültür ve tarih derinliği bulunan bir enstrüman olan ve Türk halk müziğinin temel icra sazı olan bağlama eğitiminin verildiğini söyledi. Halter kursunda eski milli halterci Beden Eğitimi öğretmeni Ömer Öz’ün eğitici olarak görev yaptığını, açılan kurslarda kursiyerlerimizden Numan Berat Koçak’ın yıldızlar Avrupa ikincisi, Taner Çağlar’ın Yıldızlar Avrupa üçüncüsü ve Türkiye şampiyonu olduklarını Mert Yılmaz ve Ercan Alaca’nın Türkiye şampiyonu, Berat Cinbo’nun ise Türkiye ikincisi olduğunu söyledi. 

Bu haber 261 kez okundu.
Bölgesel - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by