Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Toprak Ve Gübreleme Eğitimi Projesi Lansmanı Yapıldı

Çankırı Valiliği himayesinde Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün gerçekleştireceği “Toprak ve Gübreleme Eğitimi” projesinin tanıtımı Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Lansmana Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, İlçe Ziraat Odası Başkanları, STK Başkanları, Muhtarlar ve çiftçiler katılım […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 22 Kasım 2022 18:19 A A

Çankırı Valiliği himayesinde Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün gerçekleştireceği “Toprak ve Gübreleme Eğitimi” projesinin tanıtımı Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Lansmana Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, İlçe Ziraat Odası Başkanları, STK Başkanları, Muhtarlar ve çiftçiler katılım sağladı.

İlk konuşmacı olarak Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli Projenin hayata geçmesiyle Çankırı çiftçilerinin daha bilinçli gübreleme uygulamaları yaparak hem daha verimli hem de daha çevreci tarımsal faaliyetler yürütebileceğini ifade ederek proje için Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne teşekkürlerini sundu. Daha sonra İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Proje kapsamında iyi tarım uygulamaları doğrultusunda bilinçli gübreleme faaliyetlerinin yürütülebilmesi adına çiftçilerimiz için ilimiz merkezinde ve tüm ilçelerimizde eğitim ve uygulama çalışmaları gerçekleştirilecektir. Köy köy çiftimizin ayağına kadar giderek projenin yaygınlaştırılması sağlanacaktır. Projede emeği geçen personelini tebrik ederek, desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Abdullah Ayaz’a ve Sayın Nejat Gamzeli’ye teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Vali Abdullah Ayaz,  “Daha yüksek verim ile sürdürülebilir tarımsal faaliyetler için çiftçilerimizin toprağını iyi tanıması ve buna göre gübreleme faaliyetleri gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizerek projenin faydalı olacağına canı gönülden inandığını ifade etti. Projeye kamu kurumlarının tüm imkânlarıyla destek verileceğini belirterek projede emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdi.” dedi.

Valilik Genelgesi ile yayınlanan proje programının tanıtımı Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Basri Gezer tarafından yapılarak katılımcılar bilgilendirildi. Soru cevapların alınmasından sonra lansman toplantı sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Bu haber 282 kez okundu.
Bölgesel - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by