Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Transanatolia Çerkeş parkuru tamamlandı

TransAnatolia Rally Raid yarışması 3. Gününde Çerkeş Kurtçimeni mevkiinde başladı. Yarışmayı izlemek için Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Burgurlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hakkı Fidan alanda bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle 11. kez düzenlenen TransAnatolia Rally Raid Eskişehir’den başladı. 12 Eylül […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 16 Eylül 2021 17:48 A A

TransAnatolia Rally Raid yarışması 3. Gününde Çerkeş Kurtçimeni mevkiinde başladı.

Yarışmayı izlemek için Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Burgurlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Çerkeş İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hakkı Fidan alanda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle 11. kez düzenlenen TransAnatolia Rally Raid Eskişehir’den başladı. 12 Eylül Pazar sabahı saat 07.00’de Eskişehir’den yarışa başlayan yarışçılar, 357 km yol yaparak Sorgun’da ilk günü noktaladı.

Eskişehir’den Kars’a uzanan TransAnatolia Rally Raid macerası 12 Eylül Pazar sabahı başladı. Bu yıl TransAnatolia’ya Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den toplam; 40 motosiklet, 19 otomobil, 4 SSV, 4 Quad ve 3 Kamyon olmak üzere 70 araç ve 96 yarışçı katıldı. Yarışın ilk gününde Eskişehir, Nallıhan ve Kızılcahamam özel etaplarında 281 km, toplamda ise 357 km yol yapan yarışçılar günü Sorgun Göleti’nde tamamladı.

Yarış süresince özellikle İtalyan motosikletçiler arasında dikkat çekici bir mücadele yaşanırken, en başarılı Türk pilot Ejder Erişti oldu. TransAnatolia’ya ilk kez katılan Süleyman Aydın ilk günden zorlu bir rakip olacağının sinyalini verdi. Anlas pilotu Serkan Özdemir güne hızlı başlarken, günü dokuzuncu sırada tamamladı. Ducati pilotlarından Murat Yazıcı uzun bir maraton olan TransAnatolia’ya temkinli başlamayı tercih etti.

Yarışın 2’nci gününde Sorgun Göleti’nden start alacak yarışçılar, Çerkeş, Kurşunlu ve İstiklal yolu özel etaplarının toplamıyla 301 km’lik özel etapla toplam 493 km yol yapacaklar.

Yarışın 3’üncü gününde yarışçılar Sorgun Göleti kamp alanından saat 06:00’da start alacak. Yarışçılar için 482 km’lik parkuru ile yarışın en uzun etap günü. Çerkeş, Kurşunlu ve İstiklal yolu özel etaplarının toplamı 290 km. Yarışçılar akşam Çorum’da otelde konaklayarak yorgunluklarını atacaklar.

Motosiklet grubunda Ducati Multistrada V4 ile yarışa katılan Andrea Rossi de etabın sonlarına yaklaştığı sırada düşerek omzunu incitti; buna rağmen günü altıncı sırada bitirmeyi başardı.

Öte yandan proje sorumlusu ve etkinliğe katılan sporculara Çerkeş hakkında bilgi veren Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, ilçenin doğası, mutfağı ve tarihi hakkında bilgi veredi. Sopacı ülkedeki sporcuların muhakkak Çerkeş’i gezip görmelerini tavsiye etti.

Bu haber 488 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by