Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Tren Kütüphanesi yeni yerine taşınıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi tarafından yapımının gözle görülür büyüklükte tamamlanan, 45 bin m² alana sahip olan TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesi projesinde yer alan Tren Kütüphane İstiklal Yolu parkındaki yerinden alınarak yeni yeri olan TCDD Parkı ve  Açık Hava Müzesindeki yerine yerleştirmek için çalışmaları başlatıldı. 30 Mart 2016 tarihinde açılışı yapılan ‘Tren Kütüphane’ […]
Çankırı Gündemi - 3 Ocak 2020 09:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi tarafından yapımının gözle görülür büyüklükte tamamlanan, 45 bin m² alana sahip olan TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesi projesinde yer alan Tren Kütüphane İstiklal Yolu parkındaki yerinden alınarak yeni yeri olan TCDD Parkı ve  Açık Hava Müzesindeki yerine yerleştirmek için çalışmaları başlatıldı.

30 Mart 2016 tarihinde açılışı yapılan ‘Tren Kütüphane’ bugün bulunduğu İstiklal Yolu Parkı’nın yanındaki yerinden sökülerek, TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesi projesinde Çankırı Belediyesi tarafından uygun görülen yeni yerine taşınıyor.

Dün sabahın erken saatlerinde ’Tren Kütüphane’’nin yeni yerine taşınması için yerini alan vinç ve TIR’larla taşıma işlemini yapıldı.

114 Yıl önce 1906 yılında Prusya’da yapılarak Osmanlı Devleti’ne satılan lokomotif, ömrünü tamamlamasının ardından TCDD’nin hangarına çekilmişti. Eski Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından projelendirilerek kütüphaneye dönüştürülen tarihi lokomotif, Şimdiki yeri olan İstiklal yolu parkından alınarak yeni yeri olan TCDD Parkı ve Açık Hava Müzesindeki yerini taşındı.

Bu haber 1121 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by