Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TÜBİTAK’tan Öğrencilere 2’ncilik Ödülü

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Büşra Şahin ve Begüm Tut, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında “Kudret Narı (Momordica Charantia L.) Tohum ve Meyve Ekstraktlarını İçeren Nanoemülsiyon Yapıda Filmlerin Üretilmesi” isimli projeleri ile Ankara Bölge 2’ncisi oldu. 6 bölgeden 10 […]
Çankırı Gündemi - 3 Temmuz 2019 14:51 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Büşra Şahin ve Begüm Tut, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında “Kudret Narı (Momordica Charantia L.) Tohum ve Meyve Ekstraktlarını İçeren Nanoemülsiyon Yapıda Filmlerin Üretilmesi” isimli projeleri ile Ankara Bölge 2’ncisi oldu.

6 bölgeden 10 farklı kategoride 1640 projenin yer aldığı yarışmada, Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Baran Önal Ulusoy’un danışmanlığını yürüttüğü proje ile öğrencilerimiz Ankara Bölge’de (Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Karabük, Kırıkkale, Zonguldak) finale kalmanın gururunu yaşadı.

24-27 Haziran 2019 tarihleri arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde düzenlenen yarışmada konuşma yapan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarının amacının 200’ün üzerindeki üniversitede rekabet ortamı oluşturarak, Ar-Ge tabanlı bilimsel ve teknolojik çalışmaları daha da arttırmak olduğunu açıkladı. Öğrencilerimiz Büşra Şahin ve Begüm Tut’a ödülleri TÜBİTAK Ankara Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Güven Çankaya tarafından verildi.

Bu haber 1679 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by