Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Türk Eğitim Vakfı’ndan burs duyurusu

Çankırı’da Yeni Gün Türk Eğitim Vakfı’ndan burs duyurusu Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) resmi internet sitesinden Türk Eğitim Vakfı eğitim (yüksek öğretim) bursu duyurusu yapıldı. ÇAKÜ tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Türk Eğitim Vakfı (TEV), Atatürk İlkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı e ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine […]
Çankırı Gündemi - 5 Ekim 2020 10:16 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türk Eğitim Vakfı’ndan burs duyurusu

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) resmi internet sitesinden Türk Eğitim Vakfı eğitim (yüksek öğretim) bursu duyurusu yapıldı.

ÇAKÜ tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Türk Eğitim Vakfı (TEV), Atatürk İlkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı e ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine TEV Eğitim (Yüksek Öğretim) Bursu vermektedir.

 Burs kontenjanı ayrılan üniversite-fakülte-yüksekokullar başvuru formunda aktif durumdadır.

2020 yılı için burs başvuru tarihleri 21 Eylül – 18 Ekim arasındadır.

Başvuru şartlarına ve forma http://burs.tev.org.tr/ adresinden erişilmekte olup kontenjan ayrılan öğretim kurumları başvuru formunda yer almaktadır. 

başvuru koşulları şu şekilde,

T.C. Vatandaşı olmak, Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak, Başka bir kurumdan (kamu veya özel) burs almamak, (Kredi ve Yurtlar Kurumundan geri ödemeli öğrenim kredisi alınmasının sakıncası bulunmamaktadır.) Ara sınıflar için: Genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak, Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.

aday olamayacaklar ise,

Vakıf (özel) üniversitesi öğrencileri,

Açık öğretim/uzaktan öğretim öğrencileri,

Ücretli değişim programlarında bulunanlar,

25 yaşından büyükler,

Hüküm giyenler,

Öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar,

TEV’den burs almaya devam eden kardeşi olan kişiler başvuru yapamaz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 629 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by