Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Türk güreşine Çankırı damgası

6 Kasım’da Türkiye Güreş Federasyon Başkanlığı seçimlerini kazanan Avrupa ve Dünya Şampiyonu Olimpiyat ikincisi güreşçi Şeref Eroğlu’nun listesinden yönetime girmeyi başaran Yaren Spor Kulüp Başkanı ismail Acıbunar’dan sonra Çankırılı Erdoğan Karaali de Greko-Romen Güreş A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirildi. Milli sporcu güreşe Çankırı’nın adeta damga vurduğu 2022 yılına yeni girilen şu günlerde bu başarının […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Çankırı Gündemi - 8 Ocak 2022 18:08 A A

6 Kasım’da Türkiye Güreş Federasyon Başkanlığı seçimlerini kazanan Avrupa ve Dünya Şampiyonu Olimpiyat ikincisi güreşçi Şeref Eroğlu’nun listesinden yönetime girmeyi başaran Yaren Spor Kulüp Başkanı ismail Acıbunar’dan sonra Çankırılı Erdoğan Karaali de Greko-Romen Güreş A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirildi.

Milli sporcu güreşe Çankırı’nın adeta damga vurduğu 2022 yılına yeni girilen şu günlerde bu başarının şampiyonluklarla taçlandırılması bekleniyor.

ERDOĞAN KARAALİ KİMDİR?

Greko-Romen A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilen Erdoğan Karaali 1965 yılında Çankırı’da doğdu. Güreşe 1976 yılında Çankırı’da başlayan Karaali, 1983 yılında İzmir Tekelspor güreş takımına transfer oldu. Güreş hayatı boyunca Türkiye şampiyonlukları, Balkan Şampiyonluğu, Ordular Arası Dünya Şampiyonluğu ve uluslar arası bir çok müsabakalarda çeşitli dereceler elde eden Karaali ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

Aktif güreş hayatını bıraktıktan sonra İzmir Tekel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara Polis Koleji, Ankara EGO gibi kulüplerde antrenörlük yaptı.

Karaali, milli takımlarda Yıldızlar, Gençler ve Büyükler olmak üzere her kademede görev yaparak takım dünya şampiyonlukları gibi bir çok başarıya imza attı. 6 Kasım 2021 tarihinde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına seçilen Şeref Eroğlu ve ekibi tarafından Greko-Romen A Milli Takım Teknik Direktörlüğüne getirilen Karaali, “En iyisi” için çalışacaklarını söyledi.

“Bize verilen bu görevi layıkıyla ve adaletli bir şekilde yapmak için var gücümüzle çalışıp 84 milyonun emaneti Milli Takımımızın başarısı için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz.” şeklinde konuşan Karaali, “Bizlerin güreş alanındaki başarılarımızda ve bu günlere gelmemizde büyük emeği olan hocalarımız  M. Nuri Öcal ve Bektaş Çelik başta olmak üzere Çankırı’da beraber antrenman yaptığımız takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, hepsini saygıyla anıyorum.” dedi.

Bu haber 326 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by