Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Türk Kızılay Çocuk Korosu Doğa ve Eğitim kampı yaptı

Türk Kızılay Çocuk Korosu  Ilgaz Yıldıztepe’de 27 Ocak 2022 tarihinde  Doğa ve Eğitim  kampı  yaptı. Türk Kızılay Çankırı şubesi  Selahattin  İnal Güzel Sanatlar lisesi  işbirliği ile kurulan Kızılay Çocuk Korosu öğrencileri  için  Ilgaz Yıldıztepe’de  Doğa ve Koro Eğitim kampı düzenledi. İki aydır Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi müdürü Mehtap Meydaneri koordinesinde çalışmalarını sürdüren koro öğrencileri […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 28 Ocak 2022 17:49 A A

Türk Kızılay Çocuk Korosu  Ilgaz Yıldıztepe’de 27 Ocak 2022 tarihinde  Doğa ve Eğitim  kampı  yaptı.

Türk Kızılay Çankırı şubesi  Selahattin  İnal Güzel Sanatlar lisesi  işbirliği ile kurulan Kızılay Çocuk Korosu öğrencileri  için  Ilgaz Yıldıztepe’de  Doğa ve Koro Eğitim kampı düzenledi. İki aydır Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi müdürü Mehtap Meydaneri koordinesinde çalışmalarını sürdüren koro öğrencileri yarıyıl tatili nedeniyle ödüllendirildi.

Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz dağının eşsiz güzellikleri ve harika doğasıyla insanları büyüleyen Yıldıztepe Kültür Turizm Koruma ve Gelişim bölgesinde öğrenciler hem eğlendi hem eğitim aldı. Bir günlük kamp için  sabah erken saatlerde Kızılay Kadın teşkilatı ile birlikte yola çıkan öğrenciler önce karın tadını çıkarttılar. Kartopu oynayan ve kızağa binen öğrenciler  doyasıya eğlendi. Yıldıztepe otelde yenilen   öğle yemeğinden sonra  öğrenciler koro çalışmalarına başlayarak doğa ile iç içe keyifle çalışmalarını sürdürdüler. Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Korgun Kaymakamı Abdulkadir Işık, Bayramören Kaymakamı Tuncay Karataş ve  İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk beyler koroyu ziyaret ederek  öğrencilerle sohbet ettiler ve birbirinden güzel şarkılarına eşlik ettiler.

Türk Kızılay Çankırı şube başkanı Ahmet Ulusoy; kısa zaman önce  çalışmalarına başlayan Kızılay Çocuk Korosunu yarıyıl tatili nedeniyle ödüllendirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

“Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi müdürümüz Mehtap Meydaneri koordinesinde kurulan Kızılay Çocuk Koromuz kısa zamanda çok güzel bir uyum sağlayarak büyük bir başarıya imza attılar. Öğrencilerimiz hem okulda  derslerinde başarılı hem de koro da başarılılar. Kızılay bünyesinde Türkiye’de ilk kez bir şube tarafından kurulan Kızılay Çocuk Korosu ilkleri başararak ilimizin adını daha fazla duyuracaktır. Kızılay olarak asli görevlerimizin yanında kültürel ve sanatsal etkinliklere de destek olmaya devam edeceğiz. Koromuzu özveriyle  çalıştıran  başta Mehtap Meydaneri hocam olmak üzere, bugün bize destek olan Ilgaz Belediye Başkanımız Mehmet Öztürk,  Ilgaz Kaymakamımız Osman Oğuz Ekşi, Korgun Kaymakamımız Abdulkadir Işık, Bayramören  Kaymakamımız Tuncay Karataş ve  İl Milli Eğitim Müdürümüz  Muammer Öztürk beye  çok teşekkür ediyorum.”

Bu haber 203 kez okundu.
Bölgesel - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by