Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Türker “23. TÜRMOB Genel Kurulunda yine TÜRMOB’a adayız”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı SMMMO’da 23. TÜRMOB Genel Kurul yeni seçim dönemi öncesi toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Eski Ekonomi Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, “Bu gün burada sizi ziyaret eden, arkadaşlarımla birlikte bir faliyetin ilkini Çankırı’dan başlatmayı karar kıldık. Biliyorsunuz geçen 3 yıl yapılan  seçimde Türkiye Muhasebeciler platformu olarak biz aday […]
Çankırı Gündemi - 8 Ağustos 2019 09:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı SMMMO’da 23. TÜRMOB Genel Kurul yeni seçim dönemi öncesi toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan Eski Ekonomi Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker,

“Bu gün burada sizi ziyaret eden, arkadaşlarımla birlikte bir faliyetin ilkini Çankırı’dan başlatmayı karar kıldık.

Biliyorsunuz geçen 3 yıl yapılan  seçimde Türkiye Muhasebeciler platformu olarak biz aday olduk ve 16 oyla yönetimde başkanlığı alma hakkımızı kaybettik. Ama 3 yıldır bizi ine çalışmalarımızı sürdürdük. Önümüzdeki 12 ve 13 ekimde yapılacak 23. TÜRMOB Genel Kurulunda yine TÜRMOB’a adayız.

Muhasebe mesleği bir ülkede ekonominin gelişmesinde milli gelirin bağlamında sosyal adaletin sağlanmasında önemli bir işleve sahiptir. Aslında belli etmezler ama yolda yürürken şu çevredeki olan bütün iş yerlerinin ve şehirin girişindeki fabrikaların perde arkasında görünmeyen akıl hocası, yönlendiricisi, yöneticisi muhasebecilerdir.  Muhasebeciler genellikle Türkiye’de birazcık daha dar  olarak değerlendirilmişler ama Dünya’da ben muhasebeciyim dediğiniz zaman denetim yapan yönetim danışmanlığı hizmetleri sunan hatta bu günlerde ravaşta olan. Kariyer merkezlerini yöneten insan kaynaklarına yön veren  kişiler demektir. Türkiye’de de kalkınış şehirlerin çoğunda Valiler muhakkak o şehirden mali müşavirlere danışırlar projeler yapılandırırlar belediye başkanları yanlarında mali müşavir bulundururlarsa daha güçlü belediyecilik yaparlar daha güçlü yatırımlar yaparlar özellikle bürokratik engelleri aşmak için daha esnek olabilmek için muhasebecilerden yararlanırlar.

Günümüzde Dünya değişiyor, Dünya’daki ekonomik düzen değişiyor , Ekonomik düzenin yanı sıra Dünya’da birde yapılanma güçlerin kullanılması egemenlik çatışmaları hızla artıyor bu değişim bu artış Türkiye’yi de etkiliyor. Türkiye’de özellikle bu dönem  etkilenmesi her zaman ki etkilenmesinden daha fazladır. Çünkü bu arada Türkiye’de hükümet düzeni değişti Cumhurbaşkanı hükümet düzenine geçtiğimiz zaman biz değişimi hükümet sisteminin değişimi açısından hemde Dünyada dayatılan yeni dünya düzeninin değişmesinden dolayı çok etkileniyoruz.” Dedi.

Türker, “ Çankırı Mesleğimizin kuruluşundan buyana özellikle bu konuda etkili olmuş ve kuruluşunu tamamlamıştır.  Ama bir laf var ağaç kendi gölgesine fazla faydası olmaz, biz kuruluşta desteklemişiz Çankırı’yı ondan sonra buraya hapsetmişiz inşallah yeni dönemde birlikte Çankırı’nın ve Hüseyin Beyin gayretleriyle çok daha iyi bir imkanlara ulaşacağını düşünüyorum. Çünkü Çankırı’lı meslektaşlarımızın rahatlıkla gidip rahatlıkla kendilerine ait olan  daha güzel  yerlere sahip olması gerekir önümüzdeki geçtiğimi yıl daha doğrusu ancak onu çeşitli bürokratik nedenlerler maalesef biz TÜRMOB olarak destek verme hazır olduğumuz halde gerçekleşemedi inşallah gerçekleşir bu benim Çankırı adına hayalimdir.” Şeklinde konuştu daha sonra toplantı basına kapalı devam etti.

Bu haber 4304 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by