Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Tuz Mağarası Girişinde Çalışmalar Başladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarası’nda teknik ekibi ile birlikte incelemelerde bulundu. Mağarayı, Yer Altı Tuz Şehri’ne dönüştürerek dünya turizmine açmak için çalışmalar yapan Esen, Tuz Mağarası’nın giriş bölümünde yeni çalışmaları da başlattı. Çankırı’da Hititler döneminden beri kaya tuzu elde edilen Tuz Mağarası, adım adım şekilleniyor. Şehir […]
Çankırı Gündemi - 4 Ekim 2019 09:51 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarası’nda teknik ekibi ile birlikte incelemelerde bulundu. Mağarayı, Yer Altı Tuz Şehri’ne dönüştürerek dünya turizmine açmak için çalışmalar yapan Esen, Tuz Mağarası’nın giriş bölümünde yeni çalışmaları da başlattı.

Çankırı’da Hititler döneminden beri kaya tuzu elde edilen Tuz Mağarası, adım adım şekilleniyor. Şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve yıllarca yapılan üretim sonucu içinde birçok galeri oluşan Tuz Mağarası’nın turizme açılması için çalışmalar başladı. Çankırı Belediyesi’nin  “Yer Altı Tuz Şehri” olarak düzenlemek istediği Tuz Mağarası’na gelen ziyaretçileri karşılayan ilk yer olan danışma, kafeterya ve lavaboların bulunduğu binanın yapımına başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Başkan Esen, otopark düzenlemesi için de teknik ekibinden bilgi aldı. Tuvalet, lavabo, danışma, kafeterya ve otopark ihtiyaçlarının giderilmesi için planladıkları eylem planını başlattıklarını belirten Esen, Çankırı’nın turizm lokomotifi olan Tuz Mağarası’nın iç düzenlemelerinin de gerçekleştirilmesi ile birlikte ayda yaklaşık 200 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Bu haber 1731 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by