Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Vali Abdullah Ayaz, ”Muhtarımız bizlerin hayatlarına dokunmaktadır”

Muhtarlar Günü olması hasebiyle Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Muhtarlar günü mesajı yayınladı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Yaklaşık 200 yıllık bir maziye sahip olan ve her geçen gün işlevselliği daha da artan yerel demokrasimizin yapı taşı muhtarlık kurumunun bu özel gününde tüm güzide muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü tebrik ediyorum, ifadelerini kulandı. Köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumları […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 19 Ekim 2021 09:39 A A

Muhtarlar Günü olması hasebiyle Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Muhtarlar günü mesajı yayınladı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Yaklaşık 200 yıllık bir maziye sahip olan ve her geçen gün işlevselliği daha da artan yerel demokrasimizin yapı taşı muhtarlık kurumunun bu özel gününde tüm güzide muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü tebrik ediyorum, ifadelerini kulandı.

Köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumları ile ilişkilerinde, yaşadıkları yerlerin sorunları ile ilgili çözüm arayışlarında, sevinçlerinde ve kederlerinde her daim yanlarında bulunan; mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 görev yapan muhtarlarımızın emekleri göz ardı edilemez, diyen Vali Ayaz, ”Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez değerleri doğrultusunda vatanımıza ve milletimize sadık, vatandaş odaklı yönetim anlayışıyla görevlerini ifa eden her bir muhtarımız bizlerin hayatlarına dokunmaktadır. Devlet-millet bütünleşmesinin bağı olan muhtarlarımızın görevlerini etkin ve verimli bir şekilde icra edebilmelerine destek olmak, bizlerden talepleri ve beklentilerinin karşılanabilmesi için her ay düzenli olarak bir ilçemizde muhtar toplantıları yapmaktayız. Bu toplantılarda muhtarlarımızın ilettikleri sorunlara, ilgili kurumlarımız eliyle hızlıca müdahale ederek kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en kısa sürede sunulmasını sağlıyoruz. Son yıllarda İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen çeşitli uygulamalar da muhtarlarımızın işlerini kolaylaştırmaktadır. Devletimizin vatandaş nezdindeki ilk başvuru kapısı olarak görülen muhtarlarımızın, devletin ilgili birimleriyle ilişkilerinin daha etkin bir statü kazanması ve vatandaşlarımızın kendilerine ilettikleri konuları ilgililere daha hızlı ulaştırabilmelerinin sağlanması amacıyla gerekli adımlar sürekli atılmaktadır.” vurgusunu yaptı.

Ayaz, ”Bu duygu ve düşüncelerle muhtarlarımıza çalışmalarındaki gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarken; ilimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Bu haber 140 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by