Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda Aktaş, ”18 Mart, Şehitler Günü’dür ve Gün, başlangıcını ve ruhunu 18 Mart 1915’te Çanakkale’de aziz milletimizin insanlık tarihinin en şanlı sayfalarından birini yazdığı destandan almaktadır. Tarihimizin her döneminde, vatanımızı işgal etmek, milletimizi esir […]
Çankırı Gündemi - 18 Mart 2020 11:17 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda Aktaş, ”18 Mart, Şehitler Günü’dür ve Gün, başlangıcını ve ruhunu 18 Mart 1915’te Çanakkale’de aziz milletimizin insanlık tarihinin en şanlı sayfalarından birini yazdığı destandan almaktadır.

Tarihimizin her döneminde, vatanımızı işgal etmek, milletimizi esir etmek isteyenler olmuştur. Bu kutsal vatan, kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur.

Milletimizi esir etmek isteyenlere karşı göğsünü siper eden ve vatanımızın bütünlüğüne kast edenlere karşı canlarını bir an bile tereddüt etmeksizin feda eden aziz şehitlerimiz Çanakkale’de bir destan yazmıştır. Bu vatan, onların bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Şehitler Günü’nü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum.” dedi.

Bu haber 662 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by