Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş başkanlığında depremle ilgili istişare toplantısı yapıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Vali Hamdi Bilge Aktaş başkanlığında deprem ile ilgili istişare toplantısı yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları Mustafa Emre Kılıç ile Akın Karagöz, ilgili daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Toplantıda Elazığ’da gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen […]
Çankırı Gündemi - 28 Ocak 2020 09:47 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Vali Hamdi Bilge Aktaş başkanlığında deprem ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları Mustafa Emre Kılıç ile Akın Karagöz, ilgili daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantıda Elazığ’da gerçekleşen ve çevre illeri de etkileyen depremde zarar gören vatandaşlara yapılacak maddi yardımlarla ilgili istişare yapıldı. Ardından deprem kuşağında bulunan Çankırı’da alınan ve alınması gereken önlemler hakkında ayrıntılı görüşüldü. Toplantıda konuşan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, deprem kuşağında olan bir il olarak deprem tehlikesiyle her zaman karşı karşıya olduklarını ifade etti. Çankırı olarak daha önce depremi yaşadıkları ve yaşamaya devam edeceklerini belirten Vali Aktaş, “Buna göre tedbirlerimizi almamız lazım. Bu sebeple ve Elazığ’da gerçekleşen depremden etkilenen vatandaşlarımız için yapacağımız yardımları ve Çankırı’mız için alınacak tedbirleri görüşmek üzere toplandık. Çok sayıda afet çeşidi var ancak ülkemiz açısından en etkilisi depremdir. Depremden etkilenebilecek çok bölgemiz var. Çankırı’mızdan da fay hattı geçiyor. Bu depremler ve sismik hareketler her zaman olacaktır. Bunlara hazır olmamız gerekiyor. Yeterince hazır olmadığımızı üzülerek belirtmek istiyorum. Yapılaşma ve şehirleşmemiz deprem gerçeğine uygun değildir. Büyük bir depremde büyük felaketlerin gerçekleşmesi olasıdır. Buna önlem almamız gerekmektedir. Ülkemiz şu anda afetle mücadele konusunda iyi durumda ancak yapılarımızın dayanıklılık durumu iç açıcı değil. Bunların düzeltilmesi gerekiyor.” dedi.

Toplantıda ayrıca katılımcılar da fikirlerini beyan ederek, alınacak önlemler konusunda önerilerde bulundular. Toplantı, yapılan diğer istişarelerin ardından sona erdi.

Bu haber 1083 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by