Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş, Çankırı basınıyla bir araya geldi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Çankırı’nın yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltı programına, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve […]
Çankırı Gündemi - 11 Ocak 2020 10:54 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Çankırı’nın yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programına, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve Çankırı’da faaliyet gösteren gazete ve internet haber sitesi temsilcileri katıldı.

Kahvaltı programında konuşan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, basın mensuplarıyla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Çalışan Gazeteciler Günü ile İdareciler Günü’nün 10 Ocak’ta yani aynı gün olduğuna dikkat çeken Vali Aktaş, “Bu iki özel gün çok isabetli bir şekilde bir araya gelmiş. Çünkü Türkiye’de kamu yöneticiliği yapan idareciler olarak bizler varız aynı zamanda önemli bir kamu görevi ifade eden gazetecilerimiz var. Bir idareci olarak söylüyorum; gazeteciler, basın mensupları olmaz ise idareciler kendilerini dengelemekte zorlanabilir. Gazeteciler bu anlamda çok önemli birer dengeleyicilerdir. Herkesin görevini doğru ve ahlaki bir şekilde yapması lazım. İdareciler de gazeteciler de görevlerini etik ve toplumun değerleriyle barışık, adil, şeffaf bir şekilde yapmalıdır. Bu anlamda Çankırı’da ufak tefek bir iki istisna dışında genel olarak bütün basın mensuplarımızla birlikte çalışıyoruz. Halkımızın bilgilendirilmesi açısından güzel işler yapılıyor. Biz de yaptığımız işler konusunda basınımızı yanımızda görmek istiyoruz. Mümkün olduğu ölçüde basınımızı bilgilendiriliyoruz. Bu itibarla sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Asli unsurumuz Çankırı halkımız. Halkımıza da huzurlu ve mutlu bir hayat temenni ediyorum. Çankırı’mız buna layık. Türkiye’de devletine bağlı, huzur içerisinde yaşayan, saygın ve geleneksel bir kültüre sahip bir ilimiz. Sizin de aracılığınızla bütün Çankırı halkımıza saygı ve selamlarımı iletiyorum” diye konuştu.

Bu haber 878 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by