Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş, Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı yayınladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlama mesajı yayınladı. Vali Aktaş kutlama mesajında, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve hürriyet yolunda önemli bir adım atılmıştır. Gazetelerin sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz günü, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlamaktadır. Kamuyu […]
Çankırı Gündemi - 24 Temmuz 2019 09:43 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlama mesajı yayınladı.

Vali Aktaş kutlama mesajında, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve hürriyet yolunda önemli bir adım atılmıştır. Gazetelerin sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz günü, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlamaktadır.

Kamuyu bilgilendiren, sorumluluk duygusu ile hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın mensupları çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biri olan hür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencelerinden birisidir.

“Basın, milletin müşterek sesidir” diyen ulu önder Atatürk de haber alma ve haber yayma gibi görevlerinin yanında, basının toplumu aydınlatması ve yönlendirmesi bakımından önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar; sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarılar dilerim.” sözlerine yer verdi.

Bu haber 1155 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by