Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş’ın Atatürk’ü Anma Günü mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü münasebetiyle Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş tarafından anma günü mesajı yayınlandı. Yayınlanan mesajda, “10 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrıldığı ama fikirleriyle sonsuza kadar yaşamaya başladığı gündür. Bu özel günde O’nu, milletçe anıyor, özlemle arıyor ve derinden anlıyoruz. Atatürk; üstün kişiliği, […]
Çankırı Gündemi - 9 Kasım 2019 09:35 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü münasebetiyle Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş tarafından anma günü mesajı yayınlandı.

Yayınlanan mesajda, “10 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrıldığı ama fikirleriyle sonsuza kadar yaşamaya başladığı gündür. Bu özel günde O’nu, milletçe anıyor, özlemle arıyor ve derinden anlıyoruz.

Atatürk; üstün kişiliği, liderlik yeteneği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş sayılı devlet adamlarından biridir. O, istiklâl ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, başka milletlere de örnek olmuş tarihi bir kişiliktir.

Kendisini aziz milletine adamış olan Atatürk’ün manevî varlığı ile Türk milletine öncülük eden idealleri hâlâ geçerlidir ve dünyanın geldiği noktada en çok da ihtiyaç duyulan şeylerdir.  O’nun ideal ve emanetleri milletimizce sonsuza kadar yaşatılacaktır.

Bu vesileyle, ebediyete irtihalinin 81. yıldönümünde ulu önder Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Hamdi Bilge AKTAŞ

Çankırı Valisi” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1399 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by