Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Aktaş’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Vali Aktaş kutlama mesajında, “23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Bugün, 100. yıl önce açılışı gerçekleşen ve Millî Mücadeleyi yürüten Türkiye […]
Çankırı Gündemi - 23 Nisan 2020 11:58 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Aktaş kutlama mesajında, “23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Bugün, 100. yıl önce açılışı gerçekleşen ve Millî Mücadeleyi yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümünü ve bugüne atfedilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Cihan Harbi ve akabinde milletimize dayatılan Sevr Antlaşması ile esarete mahkûm edilmek istenen Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde elindeki kıt imkânlar ile mücadele etmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Bu sebeple 23 Nisan, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin bir asır önce temellerinin atıldığı gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklarımıza armağan ederek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgi ve güvenini en üst seviyede göstermiştir. Çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadelenin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümünü ile halkımızın ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 509 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by