Sumitomo Rubber Ako
17° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz eğitim camiası ile telekonferans toplantısı yaptı

Çankırı’da Yeni Gün Vali Abdullah Ayaz Çankırı’daki okullarda yürütülen yüz yüze eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında telekonferans yöntemi ile ilçe kaymakamları ve eğitim camiasıyla toplantı yaptı. Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ile Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamları, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe […]
Çankırı Gündemi - 9 Ekim 2020 10:45 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Vali Abdullah Ayaz Çankırı’daki okullarda yürütülen yüz yüze eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında telekonferans yöntemi ile ilçe kaymakamları ve eğitim camiasıyla toplantı yaptı.

Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ile Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamları, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri ve İl/İlçe Okul Müdürleri katıldı.

Çankırı’da salgın sürecinin seyri hakkında bilgiler veren Vali Abdullah Ayaz, okul müdürlerine seslendi. Sürecin iyi yönetilmesini, okul müdürlerinin okul durumu hakkında amirleri ile sürekli iletişimde olmaları gerektiğinin üzerinde duran Vali Ayaz, Velilerin ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesinin önemine değindi. Vali Abdullah Ayaz, Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun hareket edilmesi gerektiği konusunda okul ve kurum müdürlerini uyardı. Gerekli tedbirlerin titizlikle alındığını, alınmaya devam edileceğini belirten Ayaz, İlçelerde görev yapan Kaymakamların ve İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin okulları sık sık ziyaret edeceklerini ifade ederek, “İl olarak ajandamızın bir numaralı konusu sağlıktır. Okullarımızda temizlik ile ilgili tedbirler çok sıkı takip edilecektir. Tedbirler konusunda güzel örneklerin çoğalmasını ümit ediyorum. Okullarımızın bütün ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda kapılarımız her zaman eğitim ailesine açıktır” dedi.

Vali Abdullah Ayaz okul müdürlerine başarı dileklerini ileterek, toplantıyı sonlandırdı.

Bilindiği gibi 21 Eylül tarihi itibariyle Okul öncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Ayrıca 12 Ekim tarihi itibari ile Anaokullarında, İlkokullarda 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar, Ortaokullarda 8’inci sınıflar, hazırlık sınıfları ile liselerde 12’nci sınıfların yüz yüze eğitime başlayacakları bildirildi.

Bu haber 901 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by