Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz, Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Çankırı’ da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz gazeteciler ve basın bayramı mesajında; ’’Türk basınında sansürün kaldırılması 24 Temmuz 1908 tarihinde kabul edilmiştir. Bu kabul ile demokrasi ve hürriyet yolunda önemli bir adım atılmıştır. Gazetelerin sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz günü, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Düşünce ve ifade hürriyetinin en […]
Bölgesel - 24 Temmuz 2020 10:18 A A

Çankırı’ da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz gazeteciler ve basın bayramı mesajında; ’’Türk basınında sansürün kaldırılması 24 Temmuz 1908 tarihinde kabul edilmiştir. Bu kabul ile demokrasi ve hürriyet yolunda önemli bir adım atılmıştır. Gazetelerin sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz günü, her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Düşünce ve ifade hürriyetinin en etkili aracı olan basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Kamuyu bilgilendiren, sorumluluk duygusu ile hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın; ulu önder Atatürk’ün “Basın, milletin müşterek sesidir” şeklinde ifade ettiği çok önemli bir görevi ifa etmektedir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; basına olan güvenin artırılması yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin de önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı ve tarafsız bir anlayışla görev yapan hür basın, demokratik toplumların en büyük teminatıdır.

Basında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümünde, İlimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve sosyal medya platformları başta olmak üzere bütün basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor,  çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum’’dedi.

Bu haber 5309 kez okundu.
Bölgesel - 10:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by