Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz, idareciler gününü kutladı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Ayaz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: Mensubu olmaktan onur duyduğum “Mülki İdare Amirliği” mesleğini vatanımızın her köşesinde mesai mefhumu gözetmeden ifa eden tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyor, 10 Ocak İdareciler Günlerini kutluyorum. İdarecilik mesleği, devlet geleneğimizin sürdürülebilmesi açısından son derece önemlidir. Devleti […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 8 Ocak 2022 17:57 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ayaz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Mensubu olmaktan onur duyduğum “Mülki İdare Amirliği” mesleğini vatanımızın her köşesinde mesai mefhumu gözetmeden ifa eden tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyor, 10 Ocak İdareciler Günlerini kutluyorum.

İdarecilik mesleği, devlet geleneğimizin sürdürülebilmesi açısından son derece önemlidir. Devleti temsilen vatandaşla yakinen irtibat halinde olan idareciler, ülkemizin, milletimizin hizmetinde olan toplum liderleridir. Geçmişimizden gelen “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışıyla hareket ederek insan odaklı yönetim kültürünü hakkıyla devam ettirmek tüm idarecilerin görevidir.  İdareciler, devlet ile vatandaş arasındaki bağı kurarken devletin yalnızca otoritesini değil sevgi ve şefkatini de göstererek devlet-millet bütünleşmesini sağlamak sorumluluğunu taşımaktadırlar. Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için ağır bir vazife yüklendiğinin bilinciyle hareket eden idareciler, devletle vatandaş arasındaki güven bağını güçlendirmektedirler. Üretken ve yapıcı olan idarecilerimizin çalışmaları sayesinde daha güçlü Türkiye hedefine ulaşmamız ve ülkemizin geleceğini güvence altına almamız kolaylıkla mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu mesleği fedakârca yürüten tüm idarecilerimizin ve emekliye ayrılan meslek büyüklerimizin “10 Ocak İdareciler Günü”nü tekrar tebrik ediyor; başta görevi başında şehit düşenler olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu haber 298 kez okundu.
Bölgesel - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by