Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz İl Genel Meclisi Mart ayı toplantısına katıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Genel Meclisi toplantı salonunda düzenlenen İl Genel Meclisi Mart ayı toplantısına katıldı. İl Özel İdaresinin 2020 yılı faaliyetleri kapsamında, İl Özel İdaresi ve KÖYDES çalışmaları dahilindeki “Asfalt, Stabilize, yama, kilit parke, parke yol beton yol, içme suyu, sulama, kanalizasyon, köy konağı, köylere yapılan yardımlar, katı atık toplama […]
Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 6 Mart 2021 09:34 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Genel Meclisi toplantı salonunda düzenlenen İl Genel Meclisi Mart ayı toplantısına katıldı.

İl Özel İdaresinin 2020 yılı faaliyetleri kapsamında, İl Özel İdaresi ve KÖYDES çalışmaları dahilindeki “Asfalt, Stabilize, yama, kilit parke, parke yol beton yol, içme suyu, sulama, kanalizasyon, köy konağı, köylere yapılan yardımlar, katı atık toplama ve kamu kurumlarına yapılan yatırımlar hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız tarafından sunum yapıldı. 

2020 yılı faaliyet raporu İl Genel Meclisinin oyuna sunularak, oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümün de konuşan Vali Abdullah Ayaz, “İl Genel Meclisimizin değerli başkanı, değerli meclis üyelerimiz, kıymetli mesai arkadaşlarım ve basınımızın değerli temsilcileri hepinizi saygıyla selamlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Sözlerimin başında dün gece yaşanan elim kaza sonucu şehadete eren kahraman askerlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Mekanları cennet olsun. Allah tekrarını göstermesin. Milletimizin başı sağolsun. Sunumlarından dolayı genel sekreterimize ve sunumda gördüğümüz faaliyetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen başta il Genel Meclisi Başkanımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, İl Müdürlerimiz, Kaymakamlarımız,  personellerimiz ve emeği geçen herkese aşağıdan yukarıya çok teşekkür ediyorum. 2020’yi belki pandeminin gölgesinde geçmesine rağmen İl Özel İdaremizin ve İl Genel Meclisimizin hizmetlerine hız kesmeden devam ettiği bir yıl oldu. Ben 2020 yılının yarısında var yarısında yoktum.  Ama 2021 yılı içerisinde de inşallah yapılmış olanların devamı için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi Vatandaşlarımız en iyisine layık. Taşra ölüyor, bizim taşrayı bir şekilde hayatta tutmamız gerekmekte. Köylerin durumunu sizler benden daha iyi biliyorsunuz ama nüfus kaybı gençlerin kalmaması üretken nüfusun azlığı ve köylerimizdeki yaş ortalaması hepimizin malumu. Bu bir şekilde tüm yurt genelinde sadece Çankırı’ya has bir durum değil bunu bir şekilde geriye döndürmemiz gerekli. Belki bunun önemli yollarından birisi toplumun sosyolojisi değişmekte muhakkak talepler farklılaştığı için insanlar taşrada yaşamayı tercih etmemekte ancak taşradaki hayat standartını yukarıya çıkartılması lazım. Buda tam olarak Özel İdaremizin görev alanında yer almakta. Bizim işimizin ana maksadı bu belki buna bir nebzede katkıda sağlayabilir. Ulaşımla, alt yapıyla hayat standartlarının gelişmesi ve aynı zamanda tarım sağlık vb. gibi hizmetlerde bizlerin destekler inşallah taşradaki hayatın devam etmesinde önemli rol oynayacaktır. Bu konuda el birliği içerisinde bizlere düşen görevde, biraz önce Genel Sekreterimizin bizlere arz ettiği bütçeyi en düzgün şekilde ilimizin ihtiyacı olan yatırımlara yöneltmemiz. İnşallah 2021 yılı içerisinde de bu doğrultuda el birliği içerisinde faaliyet göstermeye İlimizde yaşayan vatandaşlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerinde olacağız.” dedi.

Vali Abdullah Ayaz, toplantı için gittiği İl Özel İdaresinde, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız ve İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık’ı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Bu haber 1249 kez okundu.
Bölgesel - 09:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by