Sumitomo Rubber Ako
17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz Ilgaz-Çerkeş ilçelerinde incelemede bulunarak, brifing aldı

Çankırı’da Yeni Gün Kısa süre önce Çankırı’daki görevine başlayan Vali Abdullah Ayaz, ilçe ziyaretlerine başladı. Ilgaz ve Çerkeş ilçelerini ziyaret eden Vali Ayaz, ilçelerdeki son durum hakkında brifing aldı. İlk olarak Ilgaz ilçesine giden Vali Abdullah Ayaz, Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu’yu ziyaret etti. Ziyaretin ardından kurum amirleri ve diğer yetkililerden ilçedeki son durum hakkında brifing […]
Çankırı Gündemi - 25 Haziran 2020 09:17 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Kısa süre önce Çankırı’daki görevine başlayan Vali Abdullah Ayaz, ilçe ziyaretlerine başladı.

Ilgaz ve Çerkeş ilçelerini ziyaret eden Vali Ayaz, ilçelerdeki son durum hakkında brifing aldı.

İlk olarak Ilgaz ilçesine giden Vali Abdullah Ayaz, Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu’yu ziyaret etti. Ziyaretin ardından kurum amirleri ve diğer yetkililerden ilçedeki son durum hakkında brifing alan Vali Ayaz, Ilgaz Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ile bir süre görüşüp Belediye çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Ilgaz’da, 01.07.2010 tarihinde Ankara’da rutin trafik kontrolü yapmaktayken dur ihtarına uymayan ehliyetsiz bir sürücünün çarpması sonucunda Şehit olan Polis Memuru İrfan Çimenoğlu’nun ailesini ve yakınlarını ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz, daha sonra Ilgaz Dağında bulunan Derbent Şehitliğinde incelemelerde bulunarak Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu’dan bilgi aldı. Yıldıztepe milli parkı içerisinde bulunan bungalov evlerinde de incelemelerde bulunan Vali Abdullah Ayaz daha sonra Çerkeş’e geçti.

Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin’i ziyaret ederek, Kaymakam Şahin ve diğer yetkilerden İlçe hakkında detaylı bilgi alan Vali Abdullah Ayaz, burada basın mensuplarına geçtiğimiz Salı günü meydana gelen deprem ile ilgili kısa bir açıklama yaptı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çerkeş İlçe Belediye Başkanı Hasan Sopacı’yı ziyaret edip belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Sopacı, Vali Ayaz’a projeleri hakkında sunum yaptı.

Vali Abdullah Ayaz Çerkeş ziyaretlerinde ayrıca Samsun’un Bafra İlçesinde emniyet asayiş görevini ifa ettiği sırada yaşanan trafik kazası sonucunda Şehit olan Jand. Ast. Çvş. Ramazan Koltarla’nın ailesi ve yakınlarını da ziyaret etti. Ziyarette Kur’an tilaveti yapılarak şehidimiz için dualar edildi.

Vali Ayaz, Çerkeş Kaymakamı Şahin ve beraberindekiler Çerkeş ilçesine bağlı Akbaş köyünde bulunan tarihi Akbaş Köprüsündeki tadilat çalışmalarını yerinde inceledi. Bir süre önce zarar gören tarihi köprüde incelemelerde bulunan Vali Abdullah Ayaz ardından geçtiğimiz salı günü meydana gelen depremin merkez üssü olan Hacılar köyünü de ziyaret ederek, köylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu haber 1408 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by