Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Vali Ayaz ‘Önce Yaya’ uygulamasına katıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz dün “Önce Yaya” uygulaması için Güneş İlkokulu öğrencileriyle buluştu. Trafik güvenliğine dikkat çeken Vali Ayaz, “yayaya saygı duruşu, hayata saygı duruşu” mottosunu benimsediklerini dile getirdi. Vali ayaz konuşmasında “Bugün malumunuz 81 ilde sayın bakanımızın talimatları, bakanlığımız koordinesinde “yayaya saygı duruşu, hayata saygı duruşu” mottosuyla okul önlerinde yaya geçitlerinde […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 29 Eylül 2022 18:36 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz dün “Önce Yaya” uygulaması için Güneş İlkokulu öğrencileriyle buluştu. Trafik güvenliğine dikkat çeken Vali Ayaz, “yayaya saygı duruşu, hayata saygı duruşu” mottosunu benimsediklerini dile getirdi. Vali ayaz konuşmasında “Bugün malumunuz 81 ilde sayın bakanımızın talimatları, bakanlığımız koordinesinde “yayaya saygı duruşu, hayata saygı duruşu” mottosuyla okul önlerinde yaya geçitlerinde uygulamamızı yapıyoruz. Geçen hafta da yine arkadaşlarımızla beraber İlker Tuncay İlkokulumuzun önündeydik. Tabi trafik güvenliği en büyük önceliğimiz. Çocuklarda bizlere ailelerimizin/velilerimizin en büyük emaneti onların güvenliği için hem yaya geçitlerimizi sağ olsun sayın belediye başkanımızın destekleri ile yeniledik, yeniden boyadık. Hem de dediğim gibi geçen hafta İlker Tuncay ilkokulun da başladık sonrasında da arkadaşlarımız emniyet ve jandarma, trafikten arkadaşlarımız sabahları trafiğin yoğun olduğu bir okulumuzun önünde uygulamaya devam ediyorlar. Bugünde buradayız yıl boyunca uygulamalarımız devam edecek. Ama tabi burada vatandaşlarımızdan, velilerimizden ve sürücülerimizden isteğimiz trafikte her zaman dikkatli olmaları ama özellikle okul önlerinde ekstra dikkatli olmaları, yaya geçitlerinde yayaların geçişlerine öncelik ve izin vermeleri onun için müessif hadiselerle karşılaşmamızı da engellemeli onun için ben tekrar tüm sağduyulu ve bizlere yardımcı olan vatandaşlarımıza, sürücülerimize teşekkür ediyorum. Tabi emekleri içinde belediye başkanımıza, emniyet müdürümüze, jandarma komutanımıza ve tabi ki bu konudaki destekleri koordinasyonları için tüm milli eğitim müdürlüğümüz ve ilgili arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etkinliğin ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekinen vali ayaz trafik kurallarına dikkat çekmek amacıyla düdük dağıttı.

Bu haber 449 kez okundu.
Bölgesel - 18:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by