Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışı yaptı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfına vekâlet yoluyla kurban bağışında bulundu. Vali Ayaz, Yurtdışında kesilecek kurban için İl Müftüsü Bürhan Keleş’e vekalet verdi. Kurban ibadetinin önemine dikkat çeken Vali Abdullah Ayaz, Dünyanın 145 ülkesinde ihtiyaç sahibi insanlar için bağışlanan kurbanların etlerini ulaştıran, mazlum coğrafyalara umut olarak gönül köprüleri kurulmasına vesile olan […]
Çankırı Gündemi - 28 Temmuz 2020 11:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Türkiye Diyanet Vakfına vekâlet yoluyla kurban bağışında bulundu.
Vali Ayaz, Yurtdışında kesilecek kurban için İl Müftüsü Bürhan Keleş’e vekalet verdi. Kurban ibadetinin önemine dikkat çeken Vali Abdullah Ayaz, Dünyanın 145 ülkesinde ihtiyaç sahibi insanlar için bağışlanan kurbanların etlerini ulaştıran, mazlum coğrafyalara umut olarak gönül köprüleri kurulmasına vesile olan Türkiye Diyanet Vakfı’nı çalışmalarından dolayı tebrik etti.
İl Müftüsü Bürhan Keleş’ten Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgi alan Vali Ayaz, özellikle yaşanılan pandemi sürecinde salgından korunmak için vatandaşların kurban için bağış yöntemini tercih etmesi ibadetin de sağlıkla yerine gelmesi için daha uygun olabileceğini ifade ederek, Türkiye Diyanet Vakfı’nca “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” kampanyası çerçevesinde başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Çankırı Şubesine kurban bağışında bulundu.
Vali Abdullah Ayaz’ın kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Çankırı Şubesi Başkanı ve İl Müftüsü Bürhan Keleş, Vali Ayaz’a teşekkür ederek, bağış makbuzunu takdim etti.
“Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sürdürülen vekâletle kurban organizasyonuna vatandaşların da ilgisi büyük oluyor. Öyle ki geçtiğimiz yıl Çankırı kurban bağışında Türkiye’nin bir çok ilini geride bırakarak, en çok kurban bağışı yapan 7. İl olmuştu.

Bu haber 972 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by