Sumitomo Rubber Ako
23° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Vali Ayaz’dan Zafer Bayramı mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı. Vali Ayaz yaptığı açıklamada, “30 Ağustos; Millî Mücadele sürecinin askerî alandaki son zaferinin kazanıldığı gündür. Bugün, 26 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan ve beş gün gibi kısa bir zamanda büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. Yıldönümünü kutlamanın heyecan […]
Çankırı Gündemi - 29 Ağustos 2020 09:33 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı. Vali Ayaz yaptığı açıklamada, “30 Ağustos; Millî Mücadele sürecinin askerî alandaki son zaferinin kazanıldığı gündür. Bugün, 26 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan ve beş gün gibi kısa bir zamanda büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihimizin önemli bir dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, Milletimizin cesaret, azim, gayret, tevekkül ve inancını zirveye ulaştıran büyük bir zaferdir.

Bu zafer; İstiklâl Mücadelemizi yapan kahraman milletimizin vatan sevgisi, azim ve iradesinin bir eseridir. Bu zafer; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yoldaki önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimiz bu zaferle, Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 713 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by