Sumitomo Rubber Ako
16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı valisi Hamdi Bilge Aktaş, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı. Aktaş, “15 Temmuz; bir darbe ve işgal teşebbüsünün millet iradesiyle, tarihin karanlık sayfalarına gömüldüğü gündür. 29 Ekim 2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile 15 Temmuz günü, “Demokrasi ve Millî Birlik Günü” olarak kabul edilmiştir ve 2017 yılından beri kutlanmaktadır. […]
Çankırı Gündemi - 15 Temmuz 2019 10:25 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı valisi Hamdi Bilge Aktaş, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı.

Aktaş, “15 Temmuz; bir darbe ve işgal teşebbüsünün millet iradesiyle, tarihin karanlık sayfalarına gömüldüğü gündür. 29 Ekim 2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile 15 Temmuz günü, “Demokrasi ve Millî Birlik Günü” olarak kabul edilmiştir ve 2017 yılından beri kutlanmaktadır.

15 Temmuz 2016 tarihinde, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından, millî birlik ve beraberliğimizi hedef alan darbe ve işgal teşebbüsümde bulunulmuştur. Milli irademize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünü nefretle kınıyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla meydanlara akın eden aziz milletimiz, Anayasal düzen ile temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik bu darbe ve işgal teşebbüsüne geçit vermemiştir.

Bir daha böyle hain teşebbüslere maruz kalmamamız dilek ve temennisiyle halkımızın Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü kutluyor, bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1874 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by