Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz”

Çankırı’da Yeni Gün Ilgaz Belediye Başkanlığı Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri için 30 gün boyunca yemek ve ekmek servis edeceğini duyurdu. Ilgaz Belediye başkanlığı Web sitesi üzerinden açıklamada bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleri için sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık özel kaplarda evlerine kadar servis yapacağız. Bu süreçte 30 gün […]
Çankırı Gündemi - 27 Nisan 2020 11:23 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ilgaz Belediye Başkanlığı Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri için 30 gün boyunca yemek ve ekmek servis edeceğini duyurdu. Ilgaz Belediye başkanlığı Web sitesi üzerinden açıklamada bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleri için sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık özel kaplarda evlerine kadar servis yapacağız.

Bu süreçte 30 gün boyunca 7500 adet ekmek ilçemize hizmet veren ekmek firmaları tarafından ücretsiz olarak karşılanacak olup kendilerine Ilgaz halkı adına teşekkür ederim. Ayrıca iftar yemeklerinin masraflarını karşılayan tüm hayırsever kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Dayanışma ve yardımlaşmanın vücut bulduğu bu topraklarda sizlere hizmet etmekten büyük kıvanç duyuyorum. Biz bize yeteriz Ilgaz…

Tüm hayırseverlerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturabilme gayretindeyiz. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bazen bir tas çorba bazen bir tabak keşkek bazen de bir Ramazan pidesi… Sofranda olan nimetin bir parçası da komşunda olsun. Orucunu açan evladının yüzündeki gülücük komşularının çocuklarında da olsun.

Küçükken annelerimizin komşularımıza gönderdiği yemek tabaklarını taşıyarak büyüdük. Her mahallemizde gürül gürül akan hış hış suyundan bir bidon su götürelim bu zor günlerde evinden çıkamayan büyüklerimize.

 Eminim ki sizler daha güzel komşuluk ve akrabalık ilişkilerini takip ediyorsunuz. Duyarlılığınız bizlere her zaman şevk veriyor. Cenab-ı Allah tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız teravih namazlarımızı, okuyacağımız hatmi Şerif’leri, vereceğimiz sadaka ve zekatlarımızı en güzeli ile kabul etsin. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun inşallah.” ifadelere yer verdi.

Bu haber 1673 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by