Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yağmursuyu ve Kanalizasyon Hattı Çalışmalarına Tüm Hızla Devam

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, yoğun yağışlar sonrasında meydana gelen su ve kanalizasyon baskınlarını önlemek amacı ile yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesi’nde 1000 mm, 800 mm, 600 mm çaplarında yağmur suyu ile 300 mm çapında koruge borularla kanalizasyon hattı […]
Çankırı Gündemi - 21 Eylül 2019 12:02 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı Belediyesi, yoğun yağışlar sonrasında meydana gelen su ve kanalizasyon baskınlarını önlemek amacı ile yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, Abdülhalik Renda Mahallesi Yanlar Caddesi’nde 1000 mm, 800 mm, 600 mm çaplarında yağmur suyu ile 300 mm çapında koruge borularla kanalizasyon hattı imalatını sürdürüyor.
Bölgede başlayan çalışmalar kapsamında; 210 m 1000’lik, 40 m 800’lük, 90 m 600’lük, 340 m 300’lük koruge boru imalatının gerçekleştirileceği bildirildi. Çalışmaları, Belediye Başkan Vekili Hasan Kertlez ile Başkan Yardımcısı İhsan Bostan da yerinde inceledi. Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamlanmasının ardından bölgede bulunan imar parsellerinin yağmur suyu aboneleri döşenerek kanalizasyon sisteminden ayrılacak. Bu şekilde yoğun yağışlarda kanalizasyon baskınları ve su birikintilerinden kaynaklı yol tahribatları da önlenecek. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün yaptığı açıklamada; bina sahası sularının ve çatı oluklarının kanalizasyona verilmemesi konusunda vatandaşa uyarı da yer aldı.

Bu haber 1440 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by