Sumitomo Rubber Ako
12° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Yapraklı’da etkinlikler kısıtlandı

Çankırı’da Yeni Gün Yapraklı Kaymakamlığı resmi internet sitesinden etkinliklerin ertelenmesi başlığında duyuru yayınladı. Yapraklı Kaymakamlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İlçe Hıfzıssıhha Kararı Gereği; “ Dünyada halen Covid-19 vaka artışları devam etmektedir. Ülkemizde de Covid-19 vakalarının devam etmekte olması, her ne kadar vaka sayıları belirli bir düzeyde control altına alınmış olsa da önümüzdeki sonbahar ve […]
Çankırı Gündemi - 6 Ekim 2020 09:47 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Yapraklı Kaymakamlığı resmi internet sitesinden etkinliklerin ertelenmesi başlığında duyuru yayınladı.

Yapraklı Kaymakamlığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İlçe Hıfzıssıhha Kararı Gereği; “ Dünyada halen Covid-19 vaka artışları devam etmektedir. Ülkemizde de Covid-19 vakalarının devam etmekte olması, her ne kadar vaka sayıları belirli bir düzeyde control altına alınmış olsa da önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle damlacık yolu ile bulaşan solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının artış gösterebilmesi beklenmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Covıd-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermiştir.” denilmektedir.

Bu çerçevede, Sağlık Bakanlığının ilgili yazısı ve Koronovirüs Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkilerde göz önünde bulundurularak, 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinliklerin ertelenmesi gerektiği değerlendirilmiştir.

halkımıza saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 839 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by