Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“Yasağa uymayana 3 bin 150 TL ceza”

Çankırı’da Yeni Gün Korana virüsle mücadele kapsamında ülkemiz genelinde faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförler kapatılmıştır. Vatandaşlarımız ,ilçemizde faaliyet gösteren berber ve kuaförleri evlerine davet ederek yasal bir suç işlemekte ve berber esnaflarımızı zor durumda bırakmaktadırlar. Yasağa uymayan esnafımız için 1593 sayılı Umimi Hıfzıssıhha Kanununun 282 maddesi gereği 3 bin 150 TL cezai işlem uygulanmaktadır. […]
Çankırı Gündemi - 3 Nisan 2020 11:34 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Korana virüsle mücadele kapsamında ülkemiz genelinde faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförler kapatılmıştır.

Vatandaşlarımız ,ilçemizde faaliyet gösteren berber ve kuaförleri evlerine davet ederek yasal bir suç işlemekte ve berber esnaflarımızı zor durumda bırakmaktadırlar.

Yasağa uymayan esnafımız için 1593 sayılı Umimi Hıfzıssıhha Kanununun 282 maddesi gereği 3 bin 150 TL cezai işlem uygulanmaktadır.

Tüm vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uymaları ,evde kalmaları ve kendilerini izole etmelerini önemle rica ederiz.

Çerkeş Belediyesinden Önemli Duyuru!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ‘Kuaför ve güzellik salonlarının geçici süre ile kapatılması’ ek genelgesine uymayan bir berber, dün Çerkeş Emniyet ekipleri tarafından Çerkeş Oto Sanayide bir müşterisini saç tıraşı ederken suçüstü yakalanmıştı.

Berber ve kuaförleri evlerine davet eden vatandaşlar, yasal suç işlemekle beraber esnafları da zor durumda bırakıyor.

Bu konu ile ilgili Çerkeş Belediyesi’nden bir açıklama yapıldı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, “Korana virüsle mücadele kapsamında ülkemiz genelinde faaliyet gösteren tüm berber ve kuaförler kapanmıştır. Vatandaşlarımız ilçemizde faaliyet gösteren berber ve kuaförleri evlerine davet ederek yasal bir suç işlemekte ve berber esnaflarımızı zor durumda bırakmaktadırlar.

Yasağa uymayan esnafımız için 1593 sayılı Umimi Hıfzıssıhha Kanununun 282 maddesi gereği 3 bin 150 TL cezai işlem uygulanmaktadır. Tüm vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uyarak, evde kalmaları ve kendilerini izole etmeleri gerekmektedir.” denildi.

Bu haber 1224 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by